ЦАХАЛ е успяла да освободи още четири заложници при сложна операция в Нусейрат, семействата им нарече това "чудесен триумф"
Израелският министър-председател Бенямин Нетаняху заяви, че "Израел не се предава пред тероризма", след като войските спасиха четирима заложници, държани от бойци в Ивицата Газа, предаде АФП.
Силите за сигурност "доказаха, че Израел не се предава пред тероризма и действа с креативност и смелост, които не познават граници, за да върне у дома нашите заложници", се казва в изявление на Нетаняху.
Днес световните агенции предадоха, че израелската армия (ЦАХАЛ) е освободила четирима живи израелски заложници по време на "трудна" военна операция в Нусейрат, в центъра на Ивицата Газа.
Тази сутрин, на 8 юни, по време на "трудна дневна специална операция в Нусейрат, бяха освободени четирима израелски заложници", пише армията в съобщение за пресата.
Това са Ноа Аргамани, 25 г., Алмог Меир Ян, 21 г., Андрей Козлов, 27 г., и Шломи Зив, 40 г. И четиримата според армията са били "отвлечени" от Хамас на 7 октомври от мястото на музикалния фестивал "Електро Нова".
Израелски форум на семействата на заложници, държани в Газа, приветства спасяването на четирима заложници от палестинската територия като "чудесен триумф", предаде АФП.
"Героичната операция на ЦАХАЛ, при която бяха освободени и върнати у дома Ноа Аргамани, Шломи Жив, Андрей Козлов и Алмог Меир Ян, е чудесен триумф", се казва в изявление на Форума на семействата на заложници и изчезнали, като се добавя, че той продължава да призовава международната общност да окаже натиск върху Хамас да освободи други заложници. /БГНЕС
Още от Свят
Украйна прогони окупаторите от острови в делтата на Днепър в Херсонска област
Украинските части успяха не само да изтласкат руснаците от част от островната зона, но и да затруднят действията им в района на Олешки
Натовски генерал: „Смъртта на Путин е първото необходимо условие за мир в Украйна“
Канадският генерал в оставка Кристофър Коутс отправи остри оценки за войната в Украйна. Той предупреди, че всяка териториална отстъпка би била само временно примирие и че руските амбиции могат да доведат до нов конфликт в бъдеще.
Протестиращи преди срещата на Г-7 подпалиха кола и изпочупиха прозорци на банка
Екологични активисти и феминисти се смесиха с противници на империализма, защитници на независимите медии, поддръжници на правата на палестинците и други активисти в парка край езерото в Женева, за да преминат на протестно шествие