18 Февруари, 2026

Нетаняху към лидерите на "Хамас": Ще си разчистим сметките

Нетаняху към лидерите на "Хамас": Ще си разчистим сметките

Бенямин Нетаняху

"Хамас" продължава да извършва жестокости като тези, които извърши на 7 октомври"

Израелският министър-председател Бенямин Нетаняху обеща да „разчисти сметките“ с Хамас, след като военните откриха телата на шестимата застреляни заложници в тунел на "Хамас" в Газа, съобщи АФП.

„Тези, които убиват заложници, не искат споразумение за примирие в Газа“, заяви Нетаняху.

Той предупреди лидерите на "Хамас": „Ще ви преследваме, ще ви хванем и ще си разчистим сметките.“

Нетаняху каза, че Израел „се бори на всички фронтове срещу жесток враг, който иска да убие всички нас“, споменавайки стрелбата край град Хеброн в окупирания Западен бряг по-рано, при която бяха убити трима полицаи.

"Хамас" нарече атаката „героична операция на съпротивата“.

„Фактът, че "Хамас" продължава да извършва жестокости като тези, които извърши на 7 октомври, ни задължава да направим всичко възможно, за да гарантираме, че повече няма да може да го прави“, посочи Нетаняху визирайки безпрецедентната атака на палестинската групировка срещу Южен Израел на 7 октомври, която предизвика войната в ивицата Газа.

Високопоставен служител на "Хамас" посочи, че за някои от шестимата заложници, намерени мъртви, са били предвидени за освобождаване в случай на споразумение за примирие, което все още не е финализирано въпреки месеците на посреднически усилия. /БГНЕС


Сподели:

Коментари (0)

Foreign Affairs: Армията на САЩ трябва да се учи от ВСУ още сега

Foreign Affairs: Армията на САЩ трябва да се учи от ВСУ още сега

Авторите подчертават, че досега не е имало война с толкова широко и ефективно използване на спътници, автономни системи, изкуствен интелект и друго търговски достъпно оборудване.

 Зеленски: Украинският народ ще отхвърли мирно споразумение, което предвижда едностранно изтегляне на Украйна от Донбас

Зеленски: Украинският народ ще отхвърли мирно споразумение, което предвижда едностранно изтегляне на Украйна от Донбас

„Русия трябва да изтегли своите войски на същото разстояние – това са условията за изтегляне на ВСУ", заяви той

 "Логистични затруднения" отложиха  явяване на Мадуро пред съда

"Логистични затруднения" отложиха явяване на Мадуро пред съда

При първата си поява в съда на 5 януари, два дни след задържането му при военна операция на САЩ във Венецуела, 63-годишният бивши диктатор заяви, че е невинен