7 Април, 2026

Нетаняху: „Мосад” помогна на Гърция да предотврати терористична атака

Нетаняху: „Мосад” помогна на Гърция да предотврати терористична атака

Бенямин Нетаняху

Двама мъже бяха арестувани

Израелският премиер Бенямин Нетаняху заяви, че разузнавателната агенция на страната му „Мосад” е помогнала на Гърция да предотврати терористична атака, планирана срещу поне един еврейски обект в Атина, пише „Катимерини”.

Гръцките власти заявиха по-рано, че двама мъже от пакистански произход, които не са назовани, са били арестувани за предполагаемо планиране на нападение срещу еврейски ресторант. Счита се, че нападението е предстоящо и има за цел да причини големи загуби на човешки животи.

Заподозрените бяха обвинени в тероризъм, докато трети мъж, за когото се смята, че е извън Гърция, е обвинен задочно в подобни престъпления.

В изявлението от кабинета на Нетаняху се посочва, че нападателите са свързани с Иран:

"След началото на разследването на заподозрените в Гърция, „Мосад” оказа разузнавателна помощ при разнищването на инфраструктурата на терористичната група, нейните методи на работа и връзката с Иран. Разследването разкри, че инфраструктурата, която оперира в Гърция, е част от обширна иранска мрежа, управлявана от Иран и обхващаща много страни."

Гръцките власти не съобщиха официално коя е чуждестранната разузнавателна агенция, която е предоставила помощ в разследването, но заявиха, че „допускат възможността заподозрените да са планирали и други нападения в Гърция". /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

ЦРУ е провело операция за заблуда на противника в Иран - за всяване на смут сред иранските сили

ЦРУ е провело операция за заблуда на противника в Иран - за всяване на смут сред иранските сили

Работата на ЦРУ е била част от операцията за спасяване на двамата американски пилоти в Иран

Орбан постави газопровода "Турски поток" под военна защита

Орбан постави газопровода "Турски поток" под военна защита

Тръбопроводът, който пренася руски природен газ към Унгария беше инспектиран лично от Орбан

Астронавтите от "Артемис 2" наблюдават на обратната страна на Луната места, невиждани от човешко око

Астронавтите от "Артемис 2" наблюдават на обратната страна на Луната места, невиждани от човешко око

Те са на път да поставят рекорд за най-далечното разстояние, което някой е изминавал от Земята