Няма да се успокоим, докато заложниците не бъдат върнати в домовете си
Израелският премиер Бенямин Нетаняху заяви, че Израел няма да спре ударите си срещу Хизбула, докато жителите на Северен Израел не се върнат по домовете си, предаде АФП, цитирана от "Дарик".
„Ние нанасяме на Хизбула удари, които тя никога не си е представяла. Правим това с пълна сила и с хитрост. Едно нещо ви обещавам: няма да се успокоим, докато те не се върнат по домовете си“, каза Нетаняху.
По-рано на 25 септември израелската армия (ЦАХАЛ) нанесе удари по над 280 цели на Хизбула в Ливан. Бейрут заяви, че 51 души са загинали вследствие на атаките, а над 220 са били ранени.
Главнокомандващият на ЦАХАЛ генерал-лейтенант Херци Халеви нареди на военнослужещите да бъдат в готовност за евентуална сухопътна атака в Ливан.
Още от Свят
Ген. Замир: Израелската армия ще продължи да действа изпреварващо в ивицата Газа
“Израелската армия ще продължи да действа проактивно и в съответствие с установения принцип: във всички ситуации да защитаваме селищата и жителите и да пазим тяхната сигурност"
В Москва погребаха генерал при засилена секретност - вероятно близък на ген. Чайко, който беше обект на атентат
Почетен караул, носещ знамето на руските Въздушно-космически сили, е съпровождал церемонията, но на гроба е имало знаме на Сухопътните войски
Йеменските хути обявиха, че са атакували още два саудитски петролни танкера
"Ще увеличим атаките срещу саудитските петролни танкери в северната част на Червено море, за да затворим всички точки за достъп и да попречим на преминаването им“