29 Април, 2026

Нетаняху поиска прошка за това, че не е успял да спаси убитите заложници

Нетаняху поиска прошка за това, че не е успял да спаси убитите заложници

Бенямин Нетаняху

Контролът върху оста Филаделфия гарантира, че заложниците няма да бъдат изведени тайно от Газа

Израелският премиер Бенямин Нетаняху заяви, че иска прошка за това, че не е успял да спаси шестимата заложници, чиито тела бяха извадени от тунел в Газа през уикенда, предаде АФП.

„Искам прошка за това, че не ги върнахме живи. Бяхме близо, но не успяхме. "Хамас" ще плати много висока цена за това.“ - каза Нетаняху.

Той настоя, че израелските сили трябва да запазят контрола върху коридора „Филаделфия“ по границата между Египет и Газа. Именно тази зона се превърна в основна точка на преговорите за прекратяване на огъня в Газа.

„Постигането на целите на войната минава през коридора „Филаделфия“. Контролът върху оста Филаделфия гарантира, че заложниците няма да бъдат изнесени контрабандно от Газа.“ - добави премиерът на Израел. /БГНЕС


Сподели:

Коментари (0)

Ким потвърди, че севернокорейците на фронта в Украйна практикуват "самоликвидация"

Ким потвърди, че севернокорейците на фронта в Украйна практикуват "самоликвидация"

По-рано украинското разузнаване съобщи, че севернокорейски войници се самоубиват, за да избегнат плен. За първи път обаче информацията е потвърдена официално от Пхенян

Как крал Чарлз постави Тръмп на мястото му с финес

Как крал Чарлз постави Тръмп на мястото му с финес

"Той изнесе чудесна реч. Много му завидях." - призна Тръмп

Ердоган: Преодолян е критичният праг по разоръжаването на ПКК

Ердоган: Преодолян е критичният праг по разоръжаването на ПКК

Коментарът му дойде по време на седмичното заседание на парламентарната група на управляващата Партия на справедливостта и развитието.