21 Февруари, 2026

Нетаняху: Скоро няма да има друг избор, освен да свалим ХАМАС

Нетаняху: Скоро няма да има друг избор, освен да свалим ХАМАС

. В интервю за местно радио преди отпътуването си за Москва за среща с държавния глава на Руската федерация Владимир Путин, министър председателят на Израел Беняним Нетаняху призна, че в определен момент „няма да имаме друг избор, освен да започнем операция в Ивицата Газа“, съобщава вестник The Jerusalem Post, цитиран от "Фокус".
Но Нетаняху разкритикува собствените си министри заради непрекъснатите им призиви за нанасянето на удари срещу ХАМАС. „Стига сте агитирали за операция в Газа. Ще има такава, но нама да се впусна в нея, преди да сме напълно готови… Но очевидно няма да има друг избор, освен да свалим ХАМАС", подчерта израелският премиер.
Изявлнията на Нетаняху бяха направени два дни, след като митинг в южния град Ашкелон беше прекъснат заради ракетен обстрел от територията на контролираната от ХАМАС Ивица Газа.
Сподели:

Коментари (0)

Мохамед Халаф: Ще нанесат ли САЩ удари по Иран следващите дни?

Мохамед Халаф: Ще нанесат ли САЩ удари по Иран следващите дни?

Милен Керемедчиев съобщи на официалната си Фейсбук страница, че на Терминал 1 на летището в София се намират седем американски военни самолета-цистерни за зареждане на изтребители във въздуха. Свързано ли е присъствието им с напрежението между САЩ и Иран?

Кабинетът на Великобритания обмисля да лиши принц Андрю от наследяване на трона

Кабинетът на Великобритания обмисля да лиши принц Андрю от наследяване на трона

Решението ще бъде взето след като приключи полицейското разследване на връзките на Андрю Маунтбатън-Уиндзор с Джефри Епстийн

Зеленски: Украйна не губи войната, напротив бързо напредва на фронта

Зеленски: Украйна не губи войната, напротив бързо напредва на фронта

„Не може да се каже, че губим войната. Честно казано, определено не я губим. Въпросът е дали ще я спечелим. Това е въпросът - но той е изключително скъп.“