21 Февруари, 2026

Незаконният строеж на "Бутамята": Строителният контрол нямал правомощия да го спре

Незаконният строеж на "Бутамята": Строителният контрол нямал правомощия да го спре

Снимка: архив

Това не е преместваем обект, каквито единствено се допускат от Закона за устройство на територията по плажовете, казват от строителния контрол

Служители на Регионалната дирекция за национален строителен контрол (РДНСК) в Бургас са установили, че на плаж "Бутамята" в Синеморец има строеж и там са излети бетонови плоча и основи с площ от около 18 кв. м, съобщиха от ДНСК.

Оттам уточняват също, че върху плочата е монтирана метална конструкция, предаде Дневник.

Според строителния контрол, това не е преместваем обект, каквито единствено се допускат от Закона за устройство на територията по плажовете.

Според Дирекцията за национален строителен контрол (ДНСК) правомощия за образуване на административно производство по казуса има само кметът на Царево Марин Киров, който е от ГЕРБ.

"Бутамята" е отдаден на концесия на 6 ноември 2020 г. за срок от 20 години по време на третото правителство на Бойко Борисов. За мястото, на което е излят бетонът, има издадено разрешение за поставяне на преместваема тоалетна.

Сподели:

Коментари (0)

Отчитаме силна 2025-та туристическа година

Отчитаме силна 2025-та туристическа година

Според министъра на туризма в оставка Мирослав Боршош, устойчивият ръст на приходите и по-високият темп на увеличение на нощувките спрямо средния за Европейския съюз потвърждават повишената конкурентоспособност на страната

Гърция тества нова програма за привличане на туристи, в това число и българи

Гърция тества нова програма за привличане на туристи, в това число и българи

Зад тази програма стои правителството, но за да се възползвате от нея трябва да отговаряте на определени изисквания

Евакуация на руски туристи в Куба: американското петролно ембарго удари туризма на "Острова на свободата"

Евакуация на руски туристи в Куба: американското петролно ембарго удари туризма на "Острова на свободата"

Куба изпитва сериозен недостиг на гориво за авиацията в резултат на американски действия, водещи до евакуация на руски туристи и потенциален удар по туристическата икономика на страната.