15 Януари, 2026

Нидал Алгафари: Очаквам да гледаме един смешен дебат за вота на недоверие

Нидал Алгафари: Очаквам да гледаме един смешен дебат за вота на недоверие

снимка: архив

Според пиар експерта целенасочено или не всячески се върви към затвърждаването на позициите на Новото начало в парламенти

Днешният дебат ще бъде смешен, защото едни корумпирани ще се надвикват с други уж по-малко корумпирани. Аз лично не виждам абсолютно некорумпирани политици в Народното събрание. Това заяви в студиото на Нова ТВ пиар експертът Нидал Алгафари по повод днешния дебат за внесения от МЕЧ вот на недоверие по темата „корупция“

По неговите думи гласуването на вота ще мине  почти по същия, както при първия вот, с това изключени, че ДПС-Доган очевидно ще го подкрепят. Това обаче няма да промени резултатът – вотът просто няма да мине. 

Алгафари обясни също защо не смята, че кабинетът „Желязков“ е заложник на ДПС-Ново начало и Пеевски след като АСП-Доган оттегли подкрепата си за управляващите. По тази логика то би могло да бъде заложник на всеки един от участниците в кабинета – БСП или ИТН, ако те решат да излязат от коалицията. 

Според пиар експерта целенасочено или не всячески се върви към затвърждаването на позициите на Новото начало в парламенти. Първата стъпка в тази посока е влизането на „Величие“ в НС, втората – срещата на Доган с Младежкото АСП в Сараите в събота, с която явно искат да клатят управлението. В известен смисъл в тази посока работят с поведението си и депутатите от „Продължаваме промяната – Демократична България“.

 

Сподели:

Коментари (0)

ГЕРБ внесе проектозакон за закриване на корупционната комисия

ГЕРБ внесе проектозакон за закриване на корупционната комисия

"Не се и постигнаха целите, които се поставиха при създаването на КПК, а именно независимо разкриване на корупция по високите етажи", казват вносителите

Все още меко време с повече слънце, по-късно от североизток се заоблачава

Все още меко време с повече слънце, по-късно от североизток се заоблачава

Максималните температури ще са между 8° и 13°, по-ниски ще останат в североизточните райони, а в София - около 9°

Радев поиска машинно гласуване с електронно отчитане на резултатите и ръчно броене на разписките

Радев поиска машинно гласуване с електронно отчитане на резултатите и ръчно броене на разписките

"В обществото ни има антимафиотски консенсус и първата крачка за неговото материализиране това са честните избори."