5 Декември, 2025

Нидал Алгафари: Радев ще яхне съветска бракма, ако московското ръководство ни прати солдатите си

Нидал Алгафари: Радев ще яхне съветска бракма, ако московското ръководство ни прати солдатите си

Нидал Алгафари

"Представям си, ей така, хипотетично, московското ръководство на Русия да изпрати на военна разходка солдатите си в Република България. Вероятно, държавният ни глава ще облече военната си униформа. Ще яхне съветската летателна бракма, неизпратена преди в Украйна и лично ще даде пример, като изстреля няколко ракетки по жилищни блокове, където ще се съпротивляват неприемащите нова руска окупация. След личния си почин в мироопазването ще навлече парадния си костюм, ще закичи на ревера си двата трибагреника, а спътницата в живота му ще нахлузи бяло боне, синьо костюмче и червени обувчици и хванати за ръце ще постоят няколко часа в очакване, дали руската бронирана лимузина с двигател на "Порше" ще спре да ги удостои с внимание", коментира посещението на Румен Радев в Испания писателят и политически пиар Нидал Алгафари във Фейсбук. 

"След това, този ярък миролюбец, самата майка Тереза на Балканите, ще даде импровизиран брифинг за медиите в които ще помоли западните страни да не изпращат нищо за България, защото така само ще увеличат агонията на българския народ. Даже, за да изпъкне още повече в очакване на орден от Русия, може пред медиите да утрепа с лопата няколко ловджии, нарамили пушки и да ги обвини, че са част от фашистко движение. Около него и първата ни дама, ще плачат в умиление стари комунисти и с комсомолски ентусиазъм ще веят червени знамена в едно с руските. Ще пеят частушки и ще се радват на поредното ни "освобождение". Посланичката на Русия ще прикляква и подскача в ритъмен казачок, а строени чавдарчета и пионерчета ще рапортуват пред новите, набързо построени мемориали и паметници. Чиновници от президентската институцията ще тичат от студио в студио, ще вадят пришити с червена връв, червени карти от вътрешните си джобове и ще разказват как дълги години са работили в името на руското мироопазване. Само ей така си го представих. Малко ми е мъглява представата, кои други миролюбци ще са гушнали по едно букетче и ще чакат да се срещнат погледите им с този на  посланичката и да им намигват съпричастно, да не би да забрави, какво са направили те за световния руски мир", коментира Алгафари.

 
Сподели:

Коментари (0)

Кметът на Враца: Протестът на "умните" и "грамотните" вАзрожденци разплака децата ми

Кметът на Враца: Протестът на "умните" и "грамотните" вАзрожденци разплака децата ми

Калин Каменов обеща да подаде сигнал в прокуратурата и да заведе дело за издевателствата над семейството му

ГЕРБ: Входираме в парламента искане за закриване на комисията "Сорос"

ГЕРБ: Входираме в парламента искане за закриване на комисията "Сорос"

"Ако има вот на недоверие, ще има един ден за дебати, после за гласуване, така процедурата по бюджета ще бъде отпратена чак към Коледа и Нова година", заяви лидерът на партията Бойко Борисов

Бойко Борисов: Имаше платена провокация пред дома ми, но в живота всичко се връща

Бойко Борисов: Имаше платена провокация пред дома ми, но в живота всичко се връща

Лидерът на ГЕРБ предупреди, че ще дойде време, когато ще тръгнат други и по техните къщи