5 Декември, 2025

Никола Григоров: Русия е продължител на антибългарската византийска политика 

Съветската окупация след 1944 г. отклонява България от нейния естествен еволюционен път на развитие, казва издателят

„Една голяма част от книгите, които издавам е насочена към разкриване на истинската руска политика към България, което за съжаление след 1944 г. се премълчаваше. Затова съм се насочил към това. Другият факт е ,че най-много злини на България е донесла русия. Само един пример ще дам - по вина на русия ние българите губим през XIX и XX в. 93400 кв. км територия - почти една България. Тези територии са били населени с над 3 милиона души българско население. И още една статистика ще дам - през 1873 г. германският железопътен инженер Пресел дава интересна статистика за Турция, която казва: българите на Балканския полуостров са 6 млн., гърците са 1 млн., сърбите са 1 млн., румънците са също 6 млн. Днес България вече отива на последно място, зад нас са само албанците и това не е поради това, че народът ни е кьопав, некадърен и безроден. Няма такова нещо! Тази демографска катастрофа, която изживяваме е резултат на една умишлена политика.“, казва Никола Григоров, гост на Васил Данов в днешното издание на „Видимо и невидимо: Абордаж“. Повод за разговора е новоизлязлата книга на Никола Григоров „За войните срещу България и българския народ“.

„Един от най-добрите народи на света това е българският народ - изключително трудолюбив, толерантен към другите народи, изключителен народ, който не отстъпва по нищо на другите народи и този негов патриотизъм бе употребен от някои партийни върхушки, от някои партийни разбойници и клоуни, образно казано, които със своите изяви и реални действия и приказки опозориха всичко патриотично.“, казва Никола Григоров. „Лошото е, че ние нямаме истинска държава от 1944 г. насам, наша българска държава, няма държавност. Ние претърпяваме две национални катастрофи 1913 г. и 1919 г. и въпреки това 1944 г. България е номер едно на Балканите във всяко едно положение - и селско стопанство, и промишленост, и култура и всичко.“

Съветската окупация след 1944 г. отклонява България от нейния естествен еволюционен път на развитие. „На мястото на най-добрите, най-умните, най-кадърните, които ни управляват до 1944 г. на власт бяха поставени терористи, криминални престъпници и национални предатели. Колективизацията на селското стопанство унищожи това, което имахме до 1944 г. За съжаление все още сме в тази национална катастрофа, все още ние не можем да тръгнем по естествения еволюционен път на развитие, защото все още ни управляват кьопави, некадърни и безродни управници.“, казва Никола Григоров. „Генералната политика на русия през последните три века, нейната цел е българският народ да изчезне от Балканите и нейната политика след като ни окупира 1944 г. е именно и чрез некадърни ръководители да унищожава България.“

Отговор на въпроса защо русия, на която сме дали език, християнство и с която би трябвало да сме близки, мрази България толкова, Никола Григоров намира в историята. България е една от главните причини за рухването на Византийската империя. След като Константинопол е вече под османска власт голяма част от византийската аристокрация и духовенство емигрира в русия и обсебва управлението. Малко по-късно русия започва да се нарича „Третия Рим“. Тази византийска омраза се прехвърля в руското управление и продължава и до наши дни.

Сподели:

Коментари (0)

СДВР: Петима от задържаните след протеста на 1 декември са нарушавали закона и преди

СДВР: Петима от задържаните след протеста на 1 декември са нарушавали закона и преди

Столичната дирекция на вътрешните работи предостави уточняваща информация за лицата.

Напусналият ПП Александър Русинов: Готви се нова сглобка

Напусналият ПП Александър Русинов: Готви се нова сглобка

Той добави, че от месеци забелязва несъответствия в поведението на ръководството, но чашата е преляла след последното заседание, проведено вечерта преди масовите протести.

Румен Петков: Кирил Петков трябва да носи отговорност за призивите протестиращите да тръгнат към политическа централа

Румен Петков: Кирил Петков трябва да носи отговорност за призивите протестиращите да тръгнат към политическа централа

"Закриването на Комисията по досиетата е закъсняло, а едни 10 милиона просто си отлитат. Няма причина БСП да променя позицията си за Комисията „Сорос“, смята той