21 Юни, 2026

Никола Николов-Паскал беше доведен за разпит в Антикорупционната комисия

Снимка: БГНЕС

Той ще даде показания по делото за аферата в Агенция "Митници"

Никола Николов-Паскал беше доведен в Комисията за противодействие на корупцията, за да бъде разпитан по делото за аферата в Агенция "Митници". 

Очаква се и да му бъдат повдигнати официално обвинения.

Вчера Паскал бе предаден на българските власти. 
Сърбия го екстрадира повече от година след като бе издадена европейска заповед за ареста му и 11 месеца след задържането му там.

Николов е с обвинение за участие в престъпна група за длъжностни престъпления, пране на пари, подкупи и контрабанда по така наречената афера „Митници“.

Заедно с него обвиняеми по същото дело са и бившият директор на Агенция „Митници“ Петя Банкова, бившият главен секретар на МВР Живко Коцев, както и Марин и Стефан Димитрови. Всички те в момента са извън ареста. 

Сподели:
ГДБОП разби схема за производство на оръжия с 3D принтери - за първи път у нас

ГДБОП разби схема за производство на оръжия с 3D принтери - за първи път у нас

Международните институции все по-често обръщат внимание на рисковете, свързани с производството на оръжия в домашни условия чрез достъпни технологии като 3D принтирането

Съдят 73-годишен преподавател по музика за блудство с 10-годишно дете в Благоевград

Съдят 73-годишен преподавател по музика за блудство с 10-годишно дете в Благоевград

Детето е споделило за случилото се на майка си

В СГП няма информация къде е Петьо Еврото - искат от СДВР спешно да я предостави

В СГП няма информация къде е Петьо Еврото - искат от СДВР спешно да я предостави

От прокуратурата допълват, че под ръководството и надзора на СГП се води разследване, по което Петров е обвинен за изнудване

Коментари (0)