17 Януари, 2026

Денков: Има същестен напредък в преговорите, трябва да има стабилно правителство

Денков: Има същестен напредък в преговорите, трябва да има стабилно правителство

Николай Денков, снимка: архив

"Понесохме политическа щета, но си струваше"

Понесохме политическа щета, но си струваше, заяви премиерът в оставка Николай Денков в началото на консултациите при президента Румен Радев.

В сградата на "Дондуков" 2 заедно с Денков влязоха съпредседателите на обединението - Кирил Петков, Атанас Атанасов, Христо Иванов и Даниела Божинова.

Президентът ги попита дали са склонни да продължават по същия път или да преразгледат отношенията и с партньорите, и към властта.

Да, отношенията са сложни и именно затова намираме за правилен акта, че имаме 2 документа на масата за преговорите, посочи Денков, визирайки меморандума на ПП-ДБ и проектоспоразумението на ГЕРБ-СДС.

Имаме съществен напредък в преговорите с ГЕРБ, съобщи Николай Денков.

"Имаше разбиране, че преговорите трябва да започнат с дискусия за несвършените реформи, със задвижването на неработещите регулатори. Предстои обсъждане и на възможен персонален състав на Министерския съвет. Така че напредък има, дали трябва повече време - ние смятаме, че изцяло във вашите правомощия е да решите как да действате." - обърна се Денков към президента.

Убедени сме, че трябва да има стабилно правителство, заключи той. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

ЕС след заплахата на Тръмп за мита заради Гренландия: Опасен ход, твърдо ще отстояваме суверенитета си

ЕС след заплахата на Тръмп за мита заради Гренландия: Опасен ход, твърдо ще отстояваме суверенитета си

"Митата биха подкопали трансатлантическите отношения и биха довели до опасна низходяща спирала."

Макрон за заплахите на Тръмп за налагане на мита: Няма да ни повлияят, нито за Украйна, нито за Гренландия

Макрон за заплахите на Тръмп за налагане на мита: Няма да ни повлияят, нито за Украйна, нито за Гренландия

Европейците ще отговорят по единен и координиран начин, ако намеренията бъдат потвърдени.

Съветници разубедили Тръмп за планираната атака срещу Иран

Съветници разубедили Тръмп за планираната атака срещу Иран

Според арабски служители, Иран е предупредил за ответни удари срещу американски бази в Катар, ОАЕ и Саудитска Арабия в случай на атака. САЩ нямат достатъчно военни ресурси в региона, за да започнат мащабна офанзива срещу режима и едновременно с това да защитят американските войски и съюзническите сили.