Служебният кабинет е гласувал решение да се изпрати предложение до президента Румен Радев сегашният външен министър Николай Милков да бъде назначен за постоянен представител на България в НАТО. Това става ясно от публикация в правния портал на Министерския съвет.
Милков първо ще бъде освободен като извънреден и пълномощен посланик на България във Франция и княжество Монако, също и като постоянен представител на България към ЮНЕСКО със седалище в Париж.
След това може да се пристъпи към процедурата за назначаването му като представител на страната ни в НАТО.
Още от България
Летище София вече носи името "Васил Левски"
Президентът Радев издаде указ за това, с днешна дата
БЗНС: Свободата, демокрацията и независимостта не са за продан
"В тази нова реалност, в която идеологиите се сменят, а геополитическият баланс се размества, ние трябва да защитим фундаменталните ценности, които ни определят."
Пеевски: МВР и Прокуратурата да защитят държавността от шайката на Костадинов
"Държавата, в лицето на своите институции трябва да се противопостави на тези фашизоидни анархисти"