3 Август, 2026

Николай Нанков: Правителството взема средства от Северозапада, за да ги даде на София

Снимка: БГНЕС

"Всички я обичаме като столица, но не може само тя да получава субсидии"

"Избра ли правителството София пред Северозапада? Как се вписва това действие в твърдението на регионалния министър Иван Шишков, водач на ПБ във Враца, че Северозападният район досега се е управлявал по “позорен начин, граничещ с геноцид”?" - пита депутатът от ГЕРБ Николай Нанков.

"Какво мислят кметовете по темата, че управляващите вземат евросредства, предназначени за жителите в техните общини, за да ги дадат на София? Всички я обичаме като столица, но не може само тя да получава субсидии. Нали в бюджета има 1,5 млрд.евро капиталови разходи, които не е описано за какво ще отидат - ами да финансират с тях описаните проекти." - пише той в профила си във Фейсбук. 

На тези въпроси заедно с колеги търсим отговори от вицепремиера Пеканов, допълва Нанков. 

"Ще ви информираме какъв отговор дават управляващите", заключава депутатът.

Сподели:
През първата сесия на НС са задали 21 въпроса към Радев и вицепремиерите  на блицконтрол

През първата сесия на НС са задали 21 въпроса към Радев и вицепремиерите на блицконтрол

В 52-рото НС са постъпили общо 163 законопроекта, като 114 от тях са внесени от народни представители.

ФАЦ: Опитът на Радев да обвърже преговорите за американските самолети с премахването на визите се провали напълно.

ФАЦ: Опитът на Радев да обвърже преговорите за американските самолети с премахването на визите се провали напълно.

Военни експерти също посочват, че едва ли е в интерес на Техеран да атакува държава членка на НАТО заради няколко самолета-цистерни

Стартира гражданска инициатива за референдум и избор на нов национален празник

Стартира гражданска инициатива за референдум и избор на нов национален празник

Настояваме президентът на Република България да упражни правото си по чл. 10, ал. 1, т. 2 от Закона за пряко участие на гражданите в държавната власт и местното самоуправление (ЗПУГДВМС) и да направи предложение до Народното събрание за произвеждане на допитването

Коментари (0)