16 Януари, 2026

Николай Ненчев: Изборът на Антъни Блинкен е добра новина за България

Николай Ненчев: Изборът на Антъни Блинкен е добра новина за България

Николай Ненчев

Страната ни има нужда от верни приятели и лоялни партньори в тези трудни времена, пише още бившият военен министър

Добра новина за България! Антъни Блинкен е номинацията на новоизбрания президент на САЩ за стратегическия пост - Държавен секретар. Това коментира в пост на страницата си във Фейсбук бившият военен министър Николай Ненчев.

Познавам Антъни Блинкен. Имах възможността да работя с този харизматичен и брилянтен дипломат, приятелски настроен към България. Разговорите ни винаги са били откровени и искрени, с обща визия за единството и сътрудничеството между свободния и демократичен свят, подчерта бившият министър на отбраната. 

"Убеден съм, че номинацията за Държавен секретар на Антъни Блинкен е в интерес на демократичния път на България във вътрешно и външнополитически план. Вярвам, че в негово лице евроатлантическата принадлежност на страната ни ще е защитена много повече от хибридните и геополитическите набези на евразийската доктрина", отбеляза той и добавя:

"Днес, в тези трудни времена, България има нужда от верни приятели и лоялни партньори. Успех, Антъни!".


Сподели:

Коментари (0)

Вече са ясни тримата номинирани за европейски прокурор от България

Вече са ясни тримата номинирани за европейски прокурор от България

Това са Димитър Беличев, Михаела Райдовска и Пламен Петков. Номинациите ще бъдат внесени за одобрение в Министерския съвет, след което ще бъдат изпратени на компетентните органи на Европейския съюз.

ЕК одобри финансиране по плана за отбрана на България по инструмента SAFE

ЕК одобри финансиране по плана за отбрана на България по инструмента SAFE

Средствата се отпускат за Белгия, България, Дания, Испания, Хърватия, Кипър, Португалия и Румъния. Така страните ще могат спешно да подобрят военната си готовност и да придобият необходимото модерно отбранително оборудване.

Правната комисия гласува против задължаването на избирателите да гласуват с машини

Правната комисия гласува против задължаването на избирателите да гласуват с машини

Предложението на ПП-ДБ за 100% машинен вот получи 6 гласа "за", 7 "против" и 7 "въздържал се".