10 Март, 2026

Николай Василев: В България няма война и криза, не разбирам какво значи спекула

Николай Василев: В България няма война и криза, не разбирам какво значи спекула

Николай Василев, снимка: архив

Преди години имахме рекордно намаление на публичния дълг, припомни бившият финансов министър. А сега вървим нагоре по отношение на дълга, просто обичаме да харчим.

Трябва разходите от брутния вътрешен продукт да се намалят с над 5 процента, заяви бившият министър на икономиката Николай Василев пред бТВ.

Преди години имахме рекордно намаление на публичния дълг, припомни той.

А сега вървим нагоре по отношение на дълга, просто обичаме да харчим.

„В България, където няма война и криза, не разбирам какво значи спекула“, коментира той опасенията във връзка с въвеждането на еврото.

Василев препоръча държавата да предоставя по добра информация и комуникация. Тя трябва да проверява цените за злоупотреби

„Защо медиите никога не искат да споменават имена на фирми по телевизията?“, запита бившият финансов министър в ефир. Така хората хората могат да получават информация къде са добрите цени.

Сподели:

Коментари (0)

Радев излезе на светло: Ще бъда в парламента, няма да си седя на дивана

Радев излезе на светло: Ще бъда в парламента, няма да си седя на дивана

Правителството трябва да си извади главата от пясъка и откровено да признае, че ни очакват нелеки изпитания, назидава новият политически играч

Марин Малчев е новият районен прокурор на Софийска районна прокуратура

Марин Малчев е новият районен прокурор на Софийска районна прокуратура

Актът за встъпването му в длъжност беше подписан в присъствието на и.ф. главeн прокурор на Република България Борислав Сарафов, заместник главния прокурор Ваня Стефанова, административния ръководител на Софийската апелативна прокуратура Даниела Попова, административния ръководител на Софийска градска прокуратура Емилия Русинова, прокурори и служители на СРП

Нейнски: Успяхме да евакуираме 10 българи от Катар и Кувейт тази нощ

Нейнски: Успяхме да евакуираме 10 българи от Катар и Кувейт тази нощ

В Близкия изток, по отношение на евакуацията има добри новини, но, като цяло, там ситуацията е изключително напрегната