Функционират ли институциите в България, пита соцлидерката в
Функционират ли институциите в България?
В криза като сегашната най-важно е те да работят и да гарантират сигурност на гражданите. Премиерът Борисов се скри и остави Валери Симеонов да “управлява”.
Изпълнителната власт е в ступор, заявява лидерът на БСП Корнелия Нинова, съобщиха от партията.
Къде е законодателната? Къде е Цвета Караянчева? Не отговаря на телефона си. Исках да я питам кога възнамерява да изпълни закона и да свика Народното събрание. Внесохме необходимите подписи и въпроси - актуализация на бюджета и насилието над протестиращи граждани и журналисти. Никакъв отговор.
Ако са абдикирали от властта, да го направят по установения ред - с оставка, подчертава още Нинова.
Още от България
Свикват на 27 юни първи протест срещу Румен Радев и правителството му
Кабинетът продължава с абсурдите, руските опорки и аматьорщината, а това ще струва на България много и в пари, и в човешки права, казва Манол Глишев
В Европа търсят 105 000 шофьори, 25 водачи от чужбина започват работа в София
Недостигът на шофьори на градски и междуградски автобуси в Европа е нараснал с 54% спрямо 2022 г., а прогнозите сочат, че до 2028 г. незаетите места могат да достигнат 275 000
Партията на Васил Божков вече е само история - саморазпусна се
Това става ясно от решение на Софийския градски съд от 26 май, обнародвано в петъчния брой на "Държавен вестник"