6 Февруари, 2026

Нинова иска от Радев да ѝ покаже проекта си за конституция

Нинова иска от Радев да ѝ покаже проекта си за конституция

снимка: БГНЕС

"По всичко изглежда, че следващата седмица ще се дискутира и гласува промяната в Конституцията такава каквато е внесена. Днес чухме, че Борисов се отказва от смяната на празника 3 март. Имаме информация и искаме да попитаме: вярно ли е, че ще се откажат и от предложението за двойно гражданство за заемане на висши държавни и политически длъжности, и вярно ли е, че и съдебната реформа няма да остане в този вид, в който се е подписал Борисов? Ако това е така, това означава, че цялото предложение за промени в Конституцията е прах в очите". Това заяви лидерът на БСП Корнелия Нинова, предаде БГНЕС.

“Загубихме време за нещо, което очевидно няма да се случи. Ако ГЕРБ се оттеглят, дискусията е безпредметна”, добави Нинова. Тя отправи пореден призив към президента Румен Радев. “Дойде време президентът да предложи своя проект за Конституция. Ако ще има смислен дебат, нека и президентът да даде своя проект, и да седнем да разговаряме сериозно”, каза още лидерката на БСП.

БСП няма да подкрепи внесения вариант на промени в Конституцията. Нинова допълни, че в програмата за работа на НС няма закони по ПВУ, въпреки че управляващите твърдят, че те са важни.

Депутатите на БСП няма да подкрепят предложенията на МФ за промени в данъчните закони и са категорично против вдигането на ДДС на ресторантьорите от 9% на 20%. "Предложението на МФ лицата, подаващи сигнали за укрити данъци, да получават бонуси, е отвратително, неправилно, и е стимулиране на доносничеството”, смята тя.

"Добър знак за победа” - така Нинова коментира числото в бюлетината, което се падна на БСП по време на жребия на ЦИК.
Сподели:

Коментари (0)

Васил Велев: Липсата на бюджет е по-добра от безразборните заеми и харченето

Васил Велев: Липсата на бюджет е по-добра от безразборните заеми и харченето

Велев от Асоциацията на индустриалния капитал в България е обезпокоен за това какво би се случило, ако продължаваме да взимаме по 17-18 милиарда лева дълг всяка година, което, по думите му, не покрива даже ръста на брутния вътрешен продукт

Залят мост над река Арда и свлачища откъснаха пътищата към много села

Залят мост над река Арда и свлачища откъснаха пътищата към много села

Все още в общината има населени места, до които няма достъп. Причината са активизирали се свлачища вчера. Количеството дъжд, което се изля вчера, е 85 л/кв.м.

Спелеолог: Синът ми е с Иво Калушев, нямаме контакт с него от 29 януари

Спелеолог: Синът ми е с Иво Калушев, нямаме контакт с него от 29 януари

Аз съм спокоен в момента, защото знам с кого се намира и се надявам всичко да е наред, че е в безопасност, каза Яни Макулев