9 Април, 2026

Нинова: Никола Стоянов вече става заплаха за националната сигурност, ако не го спрем навреме

Нинова: Никола Стоянов вече става заплаха за националната сигурност, ако не го спрем навреме

Корнелия Нинова

Министърът на икономиката и индустрията Никола Стоянов два месеца не идва на парламентарен контрол. Намира се всякакъв начин да не се явява. За служебните министри в кабинета на президента Радев стана навик да пренебрегват Народното събрание и да не идват на парламентарен контрол. Това заяви лидерът на БСП Корнелия Нинова от парламентарната трибуна на Народното събрание, предаде БГНЕС.

Многократно сме критикували това поведение, но ми се струва, че конкретният повод, за който ще говоря вече става дума за опасност, изтъкна Нинова.

Тя е категорична, че иска да алармира и да предупреди, че "министърът на икономиката и индустрията Стоянов многократно заявява в интервюта, че е задвижил процес за огромна германска инвестиция за 1 млрд. лв. за фотоволтаичен парк върху язовир Огоста. Всяка чуждестранна инвестиция е добре дошла стига да се спазват законите и да не се застрашава националната сигурност", подчерта лидерът на социалистите.

По нейните думи язовир Огоста фигурира в документ, който определя стратегически обекти и дейности, които са от значение за националната сигурност.

"Язовир Огоста на шесто място в този списък представлява обект важен за националната сигурност. Той е от тези рискови обекти, които се нуждаят от ремонт, за да се избегнат бъдещи проблеми. Собственик на язовир Огоста е Министерство на земеделието. Около язовира има защитени зони. Имам десетки аргументи да призова този човек да бъде спрян и го казвам навреме", обясни Нинова.

Тя посочи редица въпроси, които може да бъдат зададени към служебния министър. "Оставете, че не идва на контрол, някак ще го преглътнем, но самият министър Стоянов вече става заплаха за националната сигурност ако не го спрем навреме и не поискаме тук в парламента какво прави, с чие разрешение го прави, има ли всички необходими документи и процедури, представлява ли това, което прави заплаха за националната сигурност и региона.", отбеляза тя и призова той да бъде извикан на парламентарен контрол и да даде отговор на тези въпроси. /БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Водачи на 150 автомобила на пътна помощ протестират на Околовръстното в София

Водачи на 150 автомобила на пътна помощ протестират на Околовръстното в София

Над 150 автомобила на пътна помощ са разположени на Околовръстното на София

Прощаваме се с Михаил Белчев

Прощаваме се с Михаил Белчев

Творчеството му оставя голяма следа в българската музика и култура. Сред най-популярните му песни са "Младостта си отива", "Откровение", "Не остарявай любов", "Приятелство"

Слънце и облаци се редуват, дъждове, които много на север преминават в сняг

Слънце и облаци се редуват, дъждове, които много на север преминават в сняг

Максималните температури се движат между 10° и 15°, в София – около 11°. Над планините облачността ще е значителна и на много места ще има валежи от сняг.