9 Юни, 2026

Нинова носи нов антикорупционен закон на КСНС

Нинова носи нов антикорупционен закон на КСНС
Корнелия Нинова

Иска промяна на правомощията на главния прокурор

"Влизам на КСНС с изцяло нов aнтикорупционен закон и с предложение за промяна на правомощията на главния прокурор". Това каза пред журналисти лидерът на БСП Корнелия Нинова преди началото на Консултативния съвет за национална сигурност (КСНС) при президента Румен Радев.

"Влизам с три конкретни предложения. Първото е изцяло нов Антикорупционен закон, за който имаме готовност. Второто е правила за избор на двамата европейски прокурори, които трябва да работят в България. Предстои техния избор, а няма никакви правила. Третото е - предлагам разговори в партиите, в обществото и със специалистите за промяна в правомощията на главния прокурор и налагане на съдебен контрол върху актовете на прокуратурата", заяви Нинова.

Сподели:
Иван Анчев: Жоро Кандев не успяха да го пречупят

Иван Анчев: Жоро Кандев не успяха да го пречупят

Сега с интерес наблюдавам кой ще го замести на позицията, както и какво ще се случи през следващите няколко месеца с някои от водещите ръководители на оперативните служби в МВР

Радев назначи Ренета Колева за заместник-министър на околната среда и водите

Радев назначи Ренета Колева за заместник-министър на околната среда и водите

От 2012 г. работи в Предприятието за управление на дейностите по опазване на околната среда, като през 2015 г. става изпълнителен директор

Божидар Божанов: Спекулация е, че хвърляме Кандев в политиката

Божидар Божанов: Спекулация е, че хвърляме Кандев в политиката

"Дали Андрей Гюров ще бъде кандидат за президент, трябва да реши той, заяви пред БНТ съпредседателят на "Да, България"

Коментари (0)