Депутатите на "Атака", които са независими в парламента, са огорчени от поведението на колегите си от БСП. Това заяви Явор Нотев пред БНТ. По думите му, той и останалите народни представители на Волен Сидеров не са отишли на среща със социалистите за обсъждане на вота на недоверие, тъй като са били поканени като неравнопоставени. В поканата към тях пишело само "независими депутати", но е се разграничавало, че става въпрос за партия "Атака".
"Дали ще подкрепим вота е отговор, който се развива във времето и има условен характер. В позицията ни има пет принципни точки от програмата на Атака, които следваме от създаването на партията. Искаме да знаем каква ще е социалната политика на Корнелия Нинова, ако направи правителство и ще подкрепи ли идеята ни за пенсиите и заплатите", коментира Нотев.
Атакистите се ядосват още и за това, че от партията на Нинова постоянно им плагиатствали идеите, когато са в опозиция. Лично самият Нотев нямало да подкрепи вота на недоверие и заради това, защото от БСП нямат състоятелни и аргументирани виждания. По думите му, Корнелия Нинова не искала правителство в рамките на това Народно събрание, а служебен кабинет и нови избори - процес, който щял да се проточи до другата зима, което не удовлетворявало самия Нотев. Той допълни още, че не вижда как колегите му от БСП ще напълнят язовир "Студена". Нотев каза още, че не може подобна криза да се използва като политически аргумент за вот на недоверие.


Коментари (0)