5 Юни, 2026

Нинова опитва да се отърве от мандата през парламента, готова е отново да предложи неизбираемия Асен Василев за премиер

Нинова опитва да се отърве от мандата през парламента, готова е отново да предложи неизбираемия Асен Василев за премиер
Корнелия Нинова, снимка: БГНЕС

Корнелия Нинова се опитва всячески да се отърве от динамита, който ѝ връчи президентът Румен Радев. По информация на БНТ днес лидерката на БСП е предложила на Националния съвет на "столетницата" да се внесе в парламента програмата, която миналата седмица е обсъждала с партиите.  Не става ясно обаче дали това включва и точките, за които е преговаряла с ИТН.

Обсъжда се още да бъде повторен сценарият от първия мандат и да се подкрепи отново Асен Василев за кандидат-премиер. Нейни съпартийци на излизане от "Позитано" 20 предпочетоха да запазят мълчание. Двама от социалистите са коментирали пред държавната телевизия, че идеята на Нинова е "странна". Faktor.bg припомня, че при първия мандат за съставяне на нов кабинет в рамките на този парламент, беше предложен за министър-председател Асен Василев. От ИТН обаче поставиха ултиматум на "Продължаваме промяната", че няма да подкрепят повече правителство, в което премиери са Кирил Петков или Василев. 

Сподели:
"Ще бъдем разумна и твърда опозиция" - Николай Нанков, зам.-председател на регионалната комисия в НС

"Ще бъдем разумна и твърда опозиция" - Николай Нанков, зам.-председател на регионалната комисия в НС

"Ще вложа цялата си експертиза в усилията си да защитавам интересите на гражданите в законодателството в двата ресора - не с шум, а с незаобиколими аргументи"

Според Райчев, евроскептицизмът на Радев не е проруски, а проамерикански

Според Райчев, евроскептицизмът на Радев не е проруски, а проамерикански

"Радев продължава с критиката си към войната в Украйна. Тръмп говори точно това.“

Шишков: При незаконното строителство в местността  "Баба Алино" се е действало от сериозна организация, надпартийна

Шишков: При незаконното строителство в местността "Баба Алино" се е действало от сериозна организация, надпартийна

Регионалният министър отбеляза, че към момента се извършват и проверки в Община Варна

Коментари (0)