Корнелия Нинова поиска Бойко Борисов в парламента, за да обясни за проблемите с тол системата. Лидерката на БСП настоява премиерът още утре да отиде в парламента и да говори пред народните представители. "Аз видях, че от ГЕРБ са внесли предложение за изслушване на министър Аврвамова. Слушахме я три пъти и нищо не стана ясно. Освен това, тя не е виновна за хаоса с тол системата, а Министерския съвет, с чието решение са определени платените пътни отсечки", посочи Нинова на пресконференция.
По думите ѝ единственото решение на проблема с винетките е с отмяна на решението на Министерски съвет. Тогава обаче изниквал въпросът кой ще плати за преправяне на картата на платените пътища. Тя допълни, че правителството се опитвало да прехвърли вината върху общините, които обаче нямали предвидени средства за ново трасиране на тол системата.
Още от България
Летище София вече носи името "Васил Левски"
Президентът Радев издаде указ за това, с днешна дата
БЗНС: Свободата, демокрацията и независимостта не са за продан
"В тази нова реалност, в която идеологиите се сменят, а геополитическият баланс се размества, ние трябва да защитим фундаменталните ценности, които ни определят."
Пеевски: МВР и Прокуратурата да защитят държавността от шайката на Костадинов
"Държавата, в лицето на своите институции трябва да се противопостави на тези фашизоидни анархисти"