13 Януари, 2026

Нинова се бие в гърдите пред тютюнопроизводители: Познавам къртовския ви труд, бях с вас по нивите

Нинова се бие в гърдите пред тютюнопроизводители: Познавам къртовския ви труд, бях с вас по нивите

Корнелия Нинова

Лидерът на БСП се срещна в Гоце Делчев с протестиращи от Сатовча, Гърмен, Хаджидимово и Гоце Делчев

Корнелия Нинова се срещна в Гоце Делчев с протестиращи тютюнопроизводители от Сатовча, Гърмен, Хаджидимово и Гоце Делчев. Те поставиха въпроса за готвеното от правителството увеличение от 340 на 560 лв. за самоосигуряващите се тютюнопроизводители.

"От тютюна не можеш да станеш богат. Ние едва си издържаме семействата. Това е невъзможно увеличение за нас”, заявиха хората. Нинова ги увери, че “БСП за България”, както и миналата година, няма да подкрепи това предложение на правителството. “Цялата им данъчна и осигурителна политика е удар върху най-бедните и слабите. Въвеждат данък върху старите коли. Кой ще го плаща - най бедните хора, които не могат да си позволят нова кола. Натоварват вас с нови осигуровки - пак бедните. Докато бях депутат от Благоевград, знаете, че бях с вас по нивите, на мнозина от вас съм била в домовете, познавам семействата ви и знам с какъв къртовски труд си изкарвате прехраната”, изтъкна Нинова.

Тя пое ангажимент проблемите на тютюнопроизводителите да бъдат поставени за решаване от трибуната на парламента.
Сподели:

Коментари (0)

Проф. Кантарджиев посочи как да разпознаваме грипа и кога ще е пикът

Проф. Кантарджиев посочи как да разпознаваме грипа и кога ще е пикът

Епидемиологът предупреди, че имуностимуланти по време на остра вирусна инфекция не са препоръчителни, антибиотици - само при доказани бактериални инфекции

Хаос в сметките за парно след санкция от Съда на Европейския съюз

Хаос в сметките за парно след санкция от Съда на Европейския съюз

Вместо по формула, сега се изчисляват на база прогнозно потребление от предишния отоплителен сезон

Самолети на САЩ, маскирани като граждански, са удряли по лодки с наркотрафиканти

Самолети на САЩ, маскирани като граждански, са удряли по лодки с наркотрафиканти

Атаката на САЩ беше обявена от президента Доналд Тръмп в публикация в социалните медии на 2 септември 2025 г. В нея се твърди, че целите са били членове на престъпната организация „Трен де Арагуа“, „действаща под контрола на Николас Мадуро".