17 Април, 2026

Нинова се хвана като удавник за "сламките" на Божков: Правителството управлява с „ценни указания“ към девойки

Нинова се хвана като удавник за "сламките" на Божков: Правителството управлява с „ценни указания“ към девойки

Корнелия Нинова. Снимка: БГНЕС

„Да си върнем държавността и да я подчиним в служба на народа, а не на задкулисието“. Това заяви лидерът на БСП Корнелия Нинова, предаде репортер на БГНЕС.

В декларация от името на парламентарната група Нинова отправи нова порция критики към управляващите и засегна темата с обвиняеми хазартен бос Васил Божков и последните му публикации в социалните мрежи, които той прави от Обединените арабски емирства и чрез които се опитва да докаже, че му е упражняван натиск.

„В последните седмици сме залети от записки, sms-и, джиратари, джиранти. Какво показва това? Правителството управлява не с видими решения на институциите, а с невидими записки между бизнесмени. Правителството управлява не с контрол върху Комисията по хазарта и НАП, а с „ценни указания“ към девойки в тези държавни служби от министър на финансите. Докато ни обяснявахте как 20 млн. за деца с увреждания ще сринат бюджета и ги няма в държавата, виждаме, че едни 20 млн. са се размятали за финансиране на медии. Свобода на словото ли? Това изглежда илюзия в България!“, заяви Нинова от парламентарната трибуна.

„Паралелната държава е обвила България в пашкул и я притиска до задушаване и изсмуква силите ѝ. От думи, ето я наяве. Виждате я последните седмици“, допълни още тя.

Според Нинова управлението на премиера Бойко Борисов е нанесло различни вреди на страната, но най-голямата сред тях е обезсилването на институциите. „Днес задкулисието управлява държавата“, категорична бе тя, призовавайки за пореден път министър-председателят да поеме политическа отговорност.

„Ако премиерът не е знаел какво се случва в държавата, той не е за този пост. Няма смисъл просто да го краси. Ако е знаел и не е взел мерки, той е съучастник. Днес той трябва да отговаря, а не поредният му бушон“, каза още Корнелия Нинова.
Тя не пропусна да разкритикува и мерките на управляващите за преодоляване на икономическите последици от разпространението на COVID-19, които определи като „работа на парче“ и следване на принципа „проба-грешка“, предаде БГНЕС.

Сподели:

Коментари (0)

Борисов: Радев умно се промъкна между глупавите ПП-ДБ и ГЕРБ. Само мога да му кажа: „Браво!

Борисов: Радев умно се промъкна между глупавите ПП-ДБ и ГЕРБ. Само мога да му кажа: „Браво!

Каквото са преценили, това да правят, но да е повече, отговори той по темата за купуването на гласове и призова: „Спирайте всички“.

Общо 466 млн. евро по ПВУ са застрашени заради неизпълнение на реформи

Общо 466 млн. евро по ПВУ са застрашени заради неизпълнение на реформи

Това съобщи на брифинг в Министерския съвет служебният вицепремиер по европейските средства Мария Недина

Как изборите станаха за смях. Защо не канят таксиметрови шофьори на предизборни диспути“?

Как изборите станаха за смях. Защо не канят таксиметрови шофьори на предизборни диспути“?

Денят на изборите обикновено се нарича "Ромската Коледа", защото... по избори в ромските махали се случват чудеса!