12 Юни, 2026

Нинова разочарована от Каракачанов: Тангото ви не буди естетическа наслада

Нинова разочарована от Каракачанов: Тангото ви не буди естетическа наслада
Корнелия Нинова и Красимир Каракачанов

 Г-н Каракачанов, тангото в политиката не буди естетическа наслада. Употребата на патриотизма за конюнктурни партийни цели отблъсква. Това написа в социалната мрежа "Фейсбук" лидерът на БСП Корнелия Нинова. 

"Темата за родното производство и защита на българските храни отново стана актуална. За нас тя последователно е такава от 2016г. Но днес тези, които гласуваха против предложенията ни, се надпреварват с все по- екзотични идеи, яхнали конюнктурни причини. Г-н Каракачанов е внесъл предложение да се забрани вноса от ЕС, докато не се изчерпят българските продукти. Тези дни ми се налага често да припомням факти от не толкова далечното минало. Ето един такъв: 16 януари 2019 г в парламента обсъждахме внесения от нас закон за храните с конкретни мерки против двойните стандарти в качеството на една и съща стока, продавана в Европа и у нас", пише още Корнелия Нинова. 

Тя определи закона като много грамотно направен закон, в който се въвежда понятието ”сертификат “ за качество, изисквания за едни и същи съставки в Европа и в България, за да не яде българският народ второ качество храна и т.н. 

"Дори и дума не става да се забранява внос. ГЕРБ го отхвърлят. Тогава министър Танева е депутат и говори от трибуната против. И ни в клин, ни в ръкав- депутат от Обединени патриоти прави следното изказване. Цитирам стенограма на НС: "Ние не подкрепяме този законопроект по една много проста причина. Когато правим забрани за вносителите на всяка една държава, не само от Европейския съюз, съответно тази държава може да направи същите изисквания и сертификати за нашите износители. Така че- ние можем да навредим повече, отколкото да помогнем на българските износители и производители. Затова гласувахме против.” Г-н Каракачанов, тангото в политиката не буди естетическа нагласа. А употребата на патриотизма за конюнктурна партийна полза отблъсква. А в тази тежка ситуация за дребния и среден български производител- отблъсква двойно", написа още Нинова.
Сподели:
Да се изпикаеш пред "Александър Невски" до 10 тоалетни! А трябва пред парламента

Да се изпикаеш пред "Александър Невски" до 10 тоалетни! А трябва пред парламента

София, с население от близо 1,3 милиона души, разполага с многократно по-малко постоянно действащи обществени тоалетни, от другите големи европейски градове

Министър Ивкова със скандални разкрития за държавните болници у нас

Министър Ивкова със скандални разкрития за държавните болници у нас

Общият размер на изтеглените кредити към края на миналата година възлиза на 187,3 милиона лева, затова пък директори болнични заведения са взимали огромни заплати. Притеснителен е и фактът, че повече от половината от тези договори са сключени само с една финансова институция

Ген. Заимов скара общинските съветници в София – обиждат се на „безродници“, „съветски шпиони и „кремълски слугинаж

Ген. Заимов скара общинските съветници в София – обиждат се на „безродници“, „съветски шпиони и „кремълски слугинаж

Областният управител на София Йовелина Тихова от "Прогресивна България" е върнала за ново обсъждане решението на СОС за промяна името на парка

Коментари (0)