Изпълнителното бюро на БСП свиква Национален съвет. Дневният ред на пленума ще включва отчет за свършената работа от министрите на Социалистическата партия и даване на мандат за преговори за съставяне на правителство.
Заседанието се провежда в края на седмицата, в която левите не подкрепиха свалянето на ветото за Северна Македония и френското предложение по казуса.
Очаква се позиция и за това какви да са стъпките след края на кабинета на Кирил Петков.
„Очакваме покана за преговори, защото г-н Петков изрази публично че с БСП работят добре, че сме разумни, можем да водим диалог, свършихме добра работа“, обяви вчера лидерът на партията Корнелия Нинова.
„БСП имаме план какво трябва да се направи“, каза тя и посочи какви са стъпките по него:
„Първо – този парламент спешно да приеме актуализацията на бюджета, не можем сега да оставим хората.
Втората задача - тези закони по Плана вървят със сериозни промени.
Третата задача – подготовка за проекти=
Четвъртата е подготовка на бюджет за 2023 година.
„Предлагаме да се съберем и да разпишем тези 4 неща, да направим правителство в рамките на този парламент с конкретни срокове за изпълнение на тези точки. Правим това, осигуряваме държавата и след това да ходим на избори. Ние го предложихме това на нашия Национален съвет, предложихме го и публично. Ако първата политическа сила ни покани на преговори, ще го предложим отново“, обясни позицията си Нинова.
Още от България
Демерджиев: Някои хора са се постарали данните за полетите да бъдат манипулирани
„Данните не са грешни. Има различни отбелязвания в различни регистри, има и заличавания на данни", каза той
Крум Зарков: Струват ми се прекомерни подигравките към Десислава Атанасова
Според него разграждането на олигархичния модел не може да се случи за 50 дена.
Румен Петков се оля! Срещу Радев протестирали само чужденци. Лансира безумието АЕЦ „Белене“
"Как ще бъде построена централата, особено в сегашната геополитическа обстановка, е много важен въпрос", фантазира той.