19 Март, 2026

Корнелия Нинова тайно стана санитарка в болница

Корнелия Нинова тайно стана санитарка в болница

Корнелия Нинова

Лидерката на БСП Корнелия Нинова влезе като доброволец в COVID отделението на бившата окръжна болница в София. Тя е санитарка и желанието й е било да работи в анонимност, разкриха запознати, съобщава 24 часа. Въпреки предпазния костюм и маската, които я променяли до неузнаваемост, соцлидерката обаче е идентифицирана от лежащите в специалното отделение по гласа, докато сменяла чаршафи в една от стаите. Те позвънили тутакси на близките да се похвалят кой ги обгрижва.

Според пациентите Нинова се занимавала с изхвърляне на биологични и болнични отпадъци, дезинфекцирала отделението. Сред ангажиментите й на санитарка-доброволец влизало и грижи за пациентите, включително такива в терминална фаза. Нинова оздравя, след като прекара преди месец COVID. Дни след това обяви, че ще се стане доброволка, но отказа да разкрие подробности. Дори нейни съпартийци от най-близкия й кръг не били запознати с детайлите около мисията й на доброволка, а всичко, с което били наясно е, че лидерката държала да помага инкогнито.

Сподели:

Коментари (0)

Огнян Минчев: Радев премиер? Само ако спечели 90-100 депутати — а това не е сигурно

Огнян Минчев: Радев премиер? Само ако спечели 90-100 депутати — а това не е сигурно

"Защо точно Божанков? Политологът има версия: „Той беше човекът, който не допусна избора на кандидата на ИТН за председател на парламента. Човекът, който не допусна съдействие между ПП-ДБ и Възраждане"

Асен Василев: Къде беше Румен Радев, когато имаше протест срещу Сарафов?

Асен Василев: Къде беше Румен Радев, когато имаше протест срещу Сарафов?

Председателят на "Продължаваме Промяната" твърди, че той лично не е настоявал Явор Божанков да не е част от листите на ПП-ДБ за предстоящите избори

Борисов от Брюксел: Пореден звучен шамар за тези, които намесиха Европейската прокуратура в манипулациитте си

Борисов от Брюксел: Пореден звучен шамар за тези, които намесиха Европейската прокуратура в манипулациитте си

По-рано днес Лаура Кьовеши заяви, че Европейската прокуратура не е свързана с ареста на лидера на ГЕРБ преди 4 години