27 Април, 2026

Нинова: Вето на Радев върху бюджета ще остави държавата без пари

Нинова: Вето на Радев върху бюджета ще остави държавата без пари

Корнелия Нинова. Снимка: БГНЕС

Разследване от комисия на заплахите срещу Йоловски е куха работа, заяви лидерът на БСП

"Гласовете на БСП не се продават и търгуват. Предложението за комисията на Йоловски представлява част от рекета, който си организират партиите от сглобката и някои останали, които служат за параван". Така отговори Корнелия Нинова, лидерът на БСП, на ИТН, които по-рано попитаха дали БСП имат скрити договорки със "сглобката".

"Наши гласове за такова нещо няма да дадем. Вече поискахме изслушване на Йоловски в комисията по корупция, такива бе отказано, защото има вече образувано досъдебно производство, тоест предметът на тази комисия за разследване на заплахите срещу Йоловски е куха", каза още Нинова.

Лидерът на БСП поясни, че евентуалното налагане на вето от страна на държавния глава върху бюджета е неприемливо. "Не бива да се прави, не трябва държавата да бъде оставена без пари", коментира още тя.

Нинова обясни, че в бюджета на 2024г. не се предвижда продажба на държавни земи, но в прогнозата за 2025 г. такова нещо се предвижда. "Има приходи от такива суми, има и становища от министъра на земеделието. Нашето становище е да сме против това нещо", допълни лидерът на БСП.

Относно Бюджет 2024 г. тя уточни, че БСП на първо четене няма да подкрепи и трите бюджета - централният, на НЗОК и на ДОО, а между първо и второ ще подкрепи тези мерки, които отговарят на програмата им и ще направят свои предложения. "Ще подкрепим увеличението на минималната работна заплата, вдовишките надбавки да се увеличат. Ще внесем предложение например младите хора до 26 г. да не плащат данък върху доходите на физическите лица и банките да бъдат обложени с 15% и да се сложи таван на таксите", добави Корнелия Нинова.

Сподели:

Коментари (0)

Президентът свиква 52-ия парламент в четвъртък

Президентът свиква 52-ия парламент в четвъртък

Веднага след това започва и процедурата за сформиране на редовно правителство. "Преди това трябва да се проведат консултациите с парламентарните партии."

Край на мисия на ОССЕ: Изборите в България протекоха без съществени нарушения

Край на мисия на ОССЕ: Изборите в България протекоха без съществени нарушения

Отчетени са ползите от въведените дигитални инструменти на ЦИК, сред които мобилното приложение за попълване на протокола от секционните комисии

Ивайло Мирчев:  Коалиционно споразумение за 52-рото НС е нужно, за да бъдем ефективна и силна опозиция

Ивайло Мирчев:  Коалиционно споразумение за 52-рото НС е нужно, за да бъдем ефективна и силна опозиция

По думите му това е първата стъпка към по-добра координация и по-ясни правила в парламента