19 Август, 2026

Нинова за Росенец: Има двойно решение, подготвя се концесия на летище Пловдив

Нинова за Росенец: Има двойно решение, подготвя се концесия на летище Пловдив
снимка: namoreto.bg

“Принципната ни позиция е, че обектите, които са стратегически за държавната сигурностq трябва да се управляват и стопанисват от държавата. Тук забелязваме, че се проявява двойно решение - прави се предложение за една определена концесия на Росенец, но в същото време се подготвя концесия на Летище Пловдив”. Това заяви лидерът на БСП Корнелия Нинова, предаде репортер на БГНЕС.

“Това е безпринципно и решение за един казус вероятно по причини, които не знаем. Искаме да има мнозинство, което да каже, че държавните богатства ще се управляват от държавата в полза на гражданите. Много е важно, ако се направи, дали държавата ще може да поеме функциите веднага, така че да няма проблеми на пристанището и дали това ще доведе до някакви санкции, и най-вече как ще се отрази това върху цените на горивата. Такъв анализ липсва”, каза още Нинова. /БГНЕС
Сподели:
Радев: Пет вертолета и „Спартан“ са в готовност в случай на опустошителни пожари

Радев: Пет вертолета и „Спартан“ са в готовност в случай на опустошителни пожари

Премиерът подчерта, че са взети превантивни мерки и институциите работят с повишена отговорност към обществото

Бутат 20 незаконни строежа в Стара Загора

Бутат 20 незаконни строежа в Стара Загора

Старозагорският кмет каза, че действията на Общината не са свързани с етническата принадлежност на живеещите в квартала, а с необходимостта да се спазва законът

Пловдивската полицията разследва жестоко убийство на млад мъж в Съединение

Пловдивската полицията разследва жестоко убийство на млад мъж в Съединение

По първоначални данни след като жертвата е била убита, тялото е разфасовано. Трупът е престоял няколко дни в чувал и е открит снощи.

Коментари (0)