7 Юли, 2026

Нобелистката Светлана Алексиевич е в Координационен съвет за предаване на властта в Беларус

Нобелистката Светлана Алексиевич е в Координационен съвет за предаване на властта в Беларус

Нобеловият лауреат Светлана Алексиевич е едно от имената в списъка, който беларуската опозиция публикува  , след като обяви  т. нар. Координационен съвет за предаване на властта в Беларус, предаде РБК.

Списъкът се появи първоначално във страницата на Олга Ковалкова, приближена на бившия кандидат-президент Святлана Тихановская, която я напусна Беларус и отиде в Литва след няколко дни на протести, последвали обявяването на победа с 80% от вота за действащия държавен глава Александър Лукашенко на 9 август.

Протестите в страната не стихват, а миналата седмица демонстрациите прераснаха в дневни шествия и стачки в големите заводи. Тази вечер големият протест е пред следствения изолатор, където все още се намират част от над 6700 задържани  - по данни на  Tut.by oei9ejur хиляди се стичат към сградата към 21 ч. българско време.

Сподели:
Тръмп: Си Дзинпин идва в САЩ! Ще довършим работата с Иран, ако няма споразумение

Тръмп: Си Дзинпин идва в САЩ! Ще довършим работата с Иран, ако няма споразумение

"Предпочитам да сключим споразумение, защото не искам да засегна 91 милиона души“, заяви американският президент пред репортери в Овалния кабинет на Белия дом

Александър Невзоров: Тръмп наистина не разбира, че кремълският върколак е неадекватен

Александър Невзоров: Тръмп наистина не разбира, че кремълският върколак е неадекватен

"Вместо това американският президент заяви, че вече е номер едно в TikTok. Че е най-популярният персонаж. Че е изместил Тейлър Суифт на някакво далечно място. Накратко – всички са разгромени, абсолютна победа", пише руският журналист

Bloomberg: Цената на руския петрол падна до нивата отпреди войнат в Близкия изтока  – нов удар по бюджета на Кремъл

Bloomberg: Цената на руския петрол падна до нивата отпреди войнат в Близкия изтока – нов удар по бюджета на Кремъл

Данните показват засилващ се натиск върху руската икономика, която доскоро извличаше значителни допълнителни приходи заради напрежението в Близкия изток.

Коментари (0)