Норвежката компания за гориво Haltbakk Bunkers отказа да зарежда с гориво корабите на ВМС на САЩ.
Това се съобщава на страницата на Haltbakk Bunkers във Facebook. Решението беше взето на фона на острия спор, възникнал в Белия дом по време на посещение на украинския лидер Володимир Зеленски, пише Униан.
"Днес станахме свидетели на най-голямото в***нено шоу, представяно някога "по телевизията на живо" от настоящия американски президент и неговия вицепрезидент. Голяма заслуга е на украинския президент, че се сдържа и запази спокойствие, въпреки че САЩ пуснаха предателско телевизионно шоу. Повръща ни се от това, Кратко и ясно", се казва в изявлението.
Компанията заяви, че е решила незабавно да спре доставките на гориво за американските войски в Норвегия и техните кораби, акостиращи в норвежките пристанища.
"Без гориво за американците! Призоваваме всички норвежци и европейци да последват нашия пример. Слава на Украйна!" – добавено към Haltbakk Bunkers.
Превод: Faktor.bg


Коментари (0)