24 Юни, 2026

Норвежкият парламент стана мишена на нова кибератака

Норвежкият парламент е отразил нова кибератака - шест месеца след подобно хакерско нападение, предаде Ройтерс.

"Знаем, че са изтеглени данни, но все още нямаме пълен поглед върху ситуацията", съобщи в комюнике ръководителката на администрацията на законодателния орган Мариане Андреасен.

Кибератаката е свързана с уязвимостта на програмата Exchange Server на софтуерния гигант Майкрософт.

Норвежкият "парламент не знае кой стои зад атаката", се посочва в изявлението.

Предишната подобна хакерска атака бе извършена през септември. Месец по-късно норвежката външна министърка Ине Ериксен Сьорейде приписа атаката на Русия, която отрече обвиненията.

Сподели:
Съществуващата ваксина срещу ебола не спира смъртоносното огнище на болестта в Конго

Съществуващата ваксина срещу ебола не спира смъртоносното огнище на болестта в Конго

Съществуващите ваксини не спират смъртоносното огнище на ебола

Севастопол остана без електричество след украински удари с дронове

Севастопол остана без електричество след украински удари с дронове

Марионетният губернатор нареди през тази седмица съкратено работно време на градския транспорт и заведенията, както и намаляване на уличното осветление

Зеленски: Релейните станции в Беларус, които насочваха руските атаки срещу Украйна, вече не работят

Зеленски: Релейните станции в Беларус, които насочваха руските атаки срещу Украйна, вече не работят

През последните месеци Зеленски предупреди, че Москва възнамерява да въвлече Минск по-дълбоко във войната си срещу Украйна

Коментари (0)