В спектакъла в Народния театър "Иван Вазов" играят Александра Свиленова, Ана Пападопулу, Анета Иванова, Боряна Маноилова и др. „Малката Англия“ е история за любовта, вярата, траура, парите и властта..
Започнаха репетициите на „Малката Англия“ на носитеката на френския Орден „Рицар на изкуствата и литературата“ режисьора Диана Добрева
В спектакъла играят Александра Свиленова, Ана Пападопулу, Анета Иванова, Боряна Маноилова, Васил Драганов, Веселин Мезеклиев, Димитър Николов, Жана Рашева, Иван Николов, Ирина Митева, Константин Еленков, Кремена Славчева, Любомир Петкашев и Стефан Къшев.
Драматизацията е дело на Александър Секулов, а преводът от гръцки е на Емануил Мутафов, съобщават от Народния театър "Иван Вазов". Сценографията и костюмите са на Марина Райчинова, музиката – на Петя Диманова, хореографията – на Олга Панго, а видео дизайнът – на Петко Танчев.
Драматург на постановката е Светлана Панчева, а втори асистент-режисьори са Олга Недялкова и Михаил Цанков.
„Малката Англия“ е история за любовта, вярата, траура, парите и властта по едноименния роман на Йоана Каристиани. Действието се развива в бурния междувоенен период на Гърция /1930 – 1945/ и представлява епичен, суров и разтърсващ разказ за четирима души, които се колебаят между любовта, съдбата, историческите и социалните условности.
Романът е отличен с Националната награда за литература на Гърция през 1998 г. и е преведен на 10 езика, включително и на български. Спектакълът на Диана Добрева ще бъде световната премиера на „Малката Англия“ на сцена.
Очаквайте премиерата през април на Голяма сцена, канят от Народния тетър.
Още от Арт Фактор
В Русия искат 20 г. затвор за популярна украинска певица за подкрепа на ВСУ
Тина Карол засега не е коментирала публично случая. Изпълнителката е обвинена в „дискредитиране“ на руските военни и в подкрепа на Силите за отбрана на Украйна
Разглеждат културният принос на трако-българите в света на конференция в „Тракарт парк“
Във фокуса на дискусиите ще е културата на траките в Югоизточна Европа, Средиземноморието и Мала Азия от праисторията до Късната античност като тласък в европейската цивилизация
Откриха ръкопис с неизвестни произведения на Моцарт за арфа и флейта
Творбите ще бъдат изпълнени публично за първи път на 21 юни, съобщават от Националната библиотека на Франция.