3 Юни, 2026

СГС с нов опит да гледа делото срещу Кирил Петков за ареста на Бойко Борисов

Кирил Петков, снимка: БГНЕС

То беше отложено през ноември по искане на адвокатката на Петков – Ина Лулчева.

Софийският градски съд ще направи нов опит да гледа делото срещу Кирил Петков за ареста на Бойко Борисов, предаде бТВ. 
През ноември миналата година то беше отложено.

Причината за отлагането беше, че адвокатът на Петков – Ина Лулчева, поиска всички материали и документи от досъдебното производство, за да се запознае цялостно с тях, след което те да бъдат приобщени към материалите по делото.

Петков е предаден на съд за това, че на 17 март 2022 г. в качеството си на министър-председател е превишил властта си, като е разпоредил на началник и на заместник-началник от Главна дирекция „Национална полиция“ (ГДНП), както и на главен разследващ полицай в отдела, да извършат действия в разрез със закона.

Обвинен е, че е наредил ареста на лидера на тогавашната опозиция Бойко Борисов, бившия финансов министър Владислав Горанов и пиара на партия ГЕРБ Севдалина Арнаудова.

Сподели:
Разследват кмета на Кърджали, докато открива с Демерджиев новата пожарна в Кърджали

Разследват кмета на Кърджали, докато открива с Демерджиев новата пожарна в Кърджали

Разследването няма да се води от магистратите в Окръжна прокуратура – Кърджали, тъй като всички те са си направили безпрецедентен масов отвод, за да бъдат избегнати всякакви съмнения за безпристрастност

Корпорация "КУБ" извади на светло документите за "Баба Алино": Кой бламира проектите във Варна?

Корпорация "КУБ" извади на светло документите за "Баба Алино": Кой бламира проектите във Варна?

Уверени сме в своята правна позиция и ще продължим да публикуваме документи и факти на тази страница

Прокурори и следователи с безпрецедентна декларация за избор на "честен и независим ВСС"

Прокурори и следователи с безпрецедентна декларация за избор на "честен и независим ВСС"

Призивът следва неофициалните информации, идващи от държавното обвинение, че много от прокурорите биват организирани да гласуват за предварително посочени хора, свързани с големите скандали от последните години

Коментари (0)