23 Март, 2025

Нов пик на Ковид-19 ни удря през август

Нов пик на Ковид-19 ни удря през август

Д-р Пандов посочи, че вирусът вече протича повече като респираторно заболяване

В момента има ръст на заболеваемостта от Ковид-19 в страната, като средната е 73 на 100 000. Това заяви в ефира на Би Ти ви началникът на кабинета на здравния министър Асена Сербезова и председател на Надзорния съвет на НЗОК доц. д-р Васил Пандов.

Той обясни, че в момента сме в началото на тази крива и вероятно през август ще има пик на новото разпространение на коронавируса.

По негови думи ръстът на заболеваемостта през последните седмици е относително постоянен - на седмична база нарастването е със 62%".

Пандов посочи, че задължителни мерки все още не са предприети и уточни, че практиката в повечето държави е да се въвеждат препоръчителни мерки и посочи, че се обмислят няколко стъпки.

Той  увери, че в момента няма натиск върху лечебните заведения. По думи на експерта при повечето хора коронавирусът протича като респираторно заболяване.
Сподели:
Вандали чупиха коли във Варна

Вандали чупиха коли във Варна

Mолбата на местните жители е, ако някой разпознае хулиганите, да сигнализира органите на реда

Сидни отбеляза Часът на Земята: Емблематични сгради потънаха в мрак

Сидни отбеляза Часът на Земята: Емблематични сгради потънаха в мрак

Мостът "Харбър" също е с изключени светлини, за да се привлече вниманието към осведомеността за климатичните промени и да се изрази подкрепа в опазването на околната среда

САЩ принуждава 500 000 мигранти от страни, незачитащи добре правата на човека, да напуснат страната

САЩ принуждава 500 000 мигранти от страни, незачитащи добре правата на човека, да напуснат страната

Американският президент обеща да проведе най-голямата кампания за депортиране в историята на Съединените щати, за да ограничи имиграцията, главно от латиноамериканските нации