13 Юли, 2026

Нов скандал с хора на Терзиев заради "Софийски имоти"

снимка: БГНЕС

"Спаси София" ще внесе доклад, с който иска Полина Витанова, шеф на Общинската избирателна комисия, да бъде отстранена от "Софийски имоти"

"Спаси София" иска оставката на шефката на Общинската избирателна комисия  (ОИК) Полина Витанова от "Софийски имоти". На брифинг Борис Бинев подчерта, че формацията внася доклад в СОС с това искане, а причината са действията на Витанова като шеф на ОИК.

По мнението му ОИК се използва като маша на ГЕРБ за определяне на изборните резултати. Бонев е недоволен, че с нейна помощ е "затвърдено икономическото мнозинство в СОС" чрез отстраняване на общински съветник и назначаване на друг на негово място чрез подправен протокол на ОИК.

В същото време "Софийски имоти" управлява апетитни имоти, а Витанова получава огромна заплата. Мандатът на управителния орган на дружеството е изтекъл от поне година, коментира лидерът на "Спаси София".

За Бонев Витанова нанася огромна репутационна щета върху дружеството. Той я обвини в двойственост.

"Спаси София" ще настоява докладът за отстраняването ѝ да бъде приет. Отпорът на цялото ни общество трябва да бъде огромен, настоя Бонев.

Христо Копаранов каза, че работата на Полина Витанова зависи от мнозинството в СОС. В същото време тя отстранява общински съветник, в което от "Спаси София" виждат конфликт на интереси.

Според него в ОИК има институционализирана анархия.

"Кой и в чия полза създава хаос", попита Копаранов.

Сподели:
Фискалният съвет на България постави въпрос, с който взриви МВР

Фискалният съвет на България постави въпрос, с който взриви МВР

Той се отнася до ранната възраст на пенсиониране на служителите в сектор "Сигурност", който предизвика вълна от негативни реакции

WSJ:  Греъм напусна този свят на върха на своя политически триумф и мисия за Украйна

WSJ: Греъм напусна този свят на върха на своя политически триумф и мисия за Украйна

Часове преди да си отиде от този свят, преработената версия на законопроекта за санкции срещу Русия най-накрая изглежда получи подкрепата на Белия дом. „Това е голяма сделка – всички се справихме добре“, каза Греъм на сенатора демократ Ричард Блументал.

40 български пожарникари се борят с бушуващите огньове в Испания

40 български пожарникари се борят с бушуващите огньове в Испания

"С малки изключения ежедневно сме на произшествия. Дислоцирани сме в провинция Галисия и почти всеки ден сме изпращани на пожари в различни части на областта."

Коментари (0)