26 Юни, 2026

Нова мощна украинска атака с дронове подпали руската военна машина

илюстративна снимка: Униан

В нощен масиран удар украински дронове поразиха петролни рафинерии, складове с гориво и военни заводи в дълбок руски тил – ответна мярка срещу терора по украинските градове

В нощта на 2 август украинските отбранителни сили успешно поразиха редица важни цели на територията на Руската федерация, участващи в осигуряването на руската въоръжена агресия. Това съобщи Генералният щаб на въоръжените сили на Украйна.

„Атаката беше отговор на неотдавнашния терористичен обстрел от Русия на украински градове, убийствата и раняванията на цивилни“, отбелязват украинските военни.

По-специално беше потвърдено, че са били ударени руските петролни рафинерии - Рязанската и Новокуйбишевската.

Освен това украински дронове успешно атакуваха базата за горива и смазочни материали „Анна Ойл Продукт“ във Воронежка област.

Също така са нанесени щети по предприятието АО Пензенско, производствено обединение "Електроприбор“, специализирано в производството на защитени телекомуникационни системи, криптографско комуникационно оборудване и печатни платки за военна техника

„На територията на тези обекти са регистрирани множество експлозии и пожари. По-подробна информация за последствията от атаките е в процес на изясняване“, се казва в съобщението на Генщаба на Украйна.

Снощи Русия беше масирано атакувана от дронове. Излязоха съобщения за преки попадения и пожари в няколко региона, по-специално бяха ударени две нефтопреработвателни заводи и радиозавод в Пенза. За експлозии бе съобщено и във Феодосия на окупирания украински полуостров Крим.

Сподели:
Иран отново предяви претенции за контрол върху Ормузкия проток

Иран отново предяви претенции за контрол върху Ормузкия проток

"Безопасното преминаване през Ормузкия проток не може да бъде гарантирано без координация с Иран", заяви заместник-министърът на външните работи Казем Гарибабади

Тръмп заплаши европейски държави със 100% мита заради данъка върху цифровите услуги

Тръмп заплаши европейски държави със 100% мита заради данъка върху цифровите услуги

По думите му, действащите търговски споразумения ще бъдат обезсилени.

Над 50 000 души са в неизвестност след бедстието във Венецуела

Над 50 000 души са в неизвестност след бедстието във Венецуела

Ръководителят на хуманитарните операции на ООН Том Флетчър. предупреди, че броят на жертвите вероятно ще „нарасне значително“

Коментари (0)