Ученици ги капят в носа, но не знаят, че могат да умрат
Учениците използват нова опасна дрога под формата на капки за очи, които се продават в аптеките. За това алармират от Обществената комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни в Добрич, предаде Нова телевизия.
При предозиране обаче може да се стигне до фатален край. Децата попадат в друг свят, виждат нереални неща, спират да усещат болка и не забелязват околните, някои дори не познават родителите си, обясниха от комисията, цитирани от БНР.
"Дори и при овладяване на състоянието не е ясно какви ще бъдат трайните последици върху психиката при децата", съобщи секретарят на организацията в Добрич Наталия Франгова. "Капки за очи, които се поставят в носа, не в очите, след което раздразват лигавицата и водят до упояване, до състояния, в които децата изпадат при употребата на наркотични вещества", обясни действието на дрогата тя.
До момента не са регистрирани смъртни случаи, но специалистите са категорични, че това се дължи на навременно потърсената медицинска помощ.
Още от България
Маргаритов: С контрола на цените беше затворен кръга на морковчето и тоягата
Мерките трябва да бъдат съчетани с цялостен ремонт на веригата за доставки, на начина, по който функционира производството на земеделски продукти и хранителни продукти в България
Запрянов: Получихме чувствителни суми срещу военната ни помощ на Украйна
Все още има неща, които могат да бъдат предоставени на Украйна, и може да се реализират сериозни приходи, периодично Украйна предоставя списък с необходимите за нея неща, каза бившият министър на отбраната
Опасно време в петък: Обилни дъждове, гръмотевици, градушки и силни ветрове
Максималните температури - предимно между 20° и 25°, в София - около 19°. По значителни валежи се очакват в Стара планина и Рило-Родопския масив.