11 Юни, 2026

Властите се натъкнаха на нов боклук от Апенините

Властите се натъкнаха на нов боклук от Апенините

Нова площадка бе открита във Враца

Властите се натъкнаха на нов боклук от Апенините. Въпросното ''находище'' е открито във Враца при проверка на инспектори, но собственикът на площадката е категоричен, че не става въпрос за отпадъци, а за суровини.

,,Площадката е наета от фирма, която се занимава с обработка на пластмасови изделия. Да, по документи този т.нар. отпадък идва от Италия, от град Милано. Но това са суровини, които са закупени от българска фирма чрез конкурс. Това са пластмасови опаковки от използвани тонер касети за принтери. От тези суровини ще бъде произведено нещо с добавена стойност'', обясни пред камерата на bTV собственикът на площадката Илиян Ангелов и допълни, че става дума за специална пластмаса, която не подлежи на изгаряне.

,,С тези суровини наемателите на площадката, с които имам сключен договор, произвеждат закачалки, дръжки за четки, тоест за тях това е изходна суровина, която те са закупили от Италия, такъв е бизнесът им'', увери още веднъж мъжът.

Предстои на собственика на депото да бъде наложена глоба от 7000 лева, тъй като теренът няма лиценз. А междувременно се появи информация, че вчера е била проверявана и друга фирма, която стопанисва подобни отпадъци – този път в Мизия.
Сподели:
Ремонт променя движението на трамвайни линии в София до средата на август

Ремонт променя движението на трамвайни линии в София до средата на август

Трамваите по линии 6, 7, 12 и 27 ще се движат по променени маршрути до 13 август

Шефът на Националната здравна каса подаде оставка: Това е правилното решение

Шефът на Националната здравна каса подаде оставка: Това е правилното решение

д-р Петко Стефановски аргументира решението си с липсата на политическа подкрепа и възможност да работи спокойно, без да причинява трусове в системата

Нов скок на автобусните билети скандализира пътници

Нов скок на автобусните билети скандализира пътници

Как превозвачите обясняват по-високите цени и защо настояват за компенсации?

Коментари (0)