25 Февруари, 2026

Нова схема: Стопаджии обират шофьори по празниците, свиха 10 000 евро в Котелско

Нова схема: Стопаджии обират шофьори по празниците, свиха 10 000 евро в Котелско

Мъж от Котелско сигнализира за нова схема покрай коледните празници. Баща и син в района го спрели на автостоп. Той спрял и решил да направи услуга. След като ги качил, за да ги закара до селото им, по средата на пътя внезапно му казали да спре и слезли. Шофьорът се зачудил защо не искат да ги превози до дома им. След няколко километра се сетил, че на задните седалки е скрил плик с 10 000 евро. Когато го потърсил, разбрал, че е станал жертва на измамници. Обадил се на полицията в Котел, откъдето за малко повече от час са заловили обирджията и сина му. Оказал се стар познат на МВР. Сумата на шофьора е възстановена.

"Знам селото и познавам хората там. Казах на мъжа, че не съм го виждал. Той започна да ми обяснява, че работил в Кипър. Нека хората да внимават кого качват на автостоп. Благодаря на полицията за бързата реакция. Жал ми е за детето, че го използва за измами. Тези хора не работят, те се издържат по този начин", възмущава се пред БТВ опареният шофьор, който заради добрината си можеше да изгори с 20 000 лв.

Сподели:

Коментари (0)

„Спасителят“ Румен Радев се скри - не подкрепи протеста за оставката на Борислав Сарафов

„Спасителят“ Румен Радев се скри - не подкрепи протеста за оставката на Борислав Сарафов

Абдикиралият от задълженията си президент бе поканен публично от лидера на ПП Асен Василев

Николай Нанков: Ново правителство - нова цена на водата!

Николай Нанков: Ново правителство - нова цена на водата!

Служебният кабинет „Гюров“ и МРРБ дават зелена светлина цената на водата тихомълком да бъде увеличена в повечето от подопечните му ВиК оператори, ГЕРБ е против и ще се бори в защита на интересите на гражданите

Броят на убитите журналисти през 2025 г. е рекорден

Броят на убитите журналисти през 2025 г. е рекорден

„Журналистите биват убивани в рекордни количества в момент, когато достъпът до информация е по-важен от всякога. Всички ние сме изложени на риск, когато журналисти биват убивани за това, че отразяват новините“, подчерта главният изпълнителен директор на Комитета за защита на журналистите