10 Януари, 2026

Нова система при бедствия ще предложи България на ЕК

Нова система при бедствия ще предложи България на ЕК

Темата бе дискутирана от премиера Борисов и комисаря по хуманитарна помощ Христос Стилианидис

Нова система за реакция при бедствия подготвя Европейската комисия. Въпросът беше обсъден от премиера Бойко Борисов и комисаря по хуманитарната помощ Христос Стилианидис.

Според Стилианидис, бедствията през последните години са показали, че действащата в момента система не работи ефективно. Новата система ще допълва националните и ще може да се ползва при медицински и химически бедствия, земетресения и кризи.

Целта на днешната среща е България да внесе това предложение през юни, а системата да бъде изградена до края на годината.

„Новата система трябва да бъде въведена максимално бързо, защото следващото бедствие може би вече е зад ъгъла", предупреди Стилианидис.
Сподели:

Коментари (0)

МВнР алармира: Отменят полети от и до Иран

МВнР алармира: Отменят полети от и до Иран

От ведомството припомнят, че е въведен индекс на риска за пътуванията до Иран, предупрежденията съм към наши сънародници, които пребивават там

Борисов: България е част от силна Европа, ГЕРБ отново ще е първа политическа сила

Борисов: България е част от силна Европа, ГЕРБ отново ще е първа политическа сила

Всичко, което постигнахме през 2025 г., е резултат от дългогодишната работа на нашите структури и от доверието, което хората ни гласуваха през годините

Надежда Йорданова: Сарафов не е главен прокурор, плюшените зайчета да изпълнят закона

Надежда Йорданова: Сарафов не е главен прокурор, плюшените зайчета да изпълнят закона

Според нея честността на изборите зависи от всеки нас и призова възможно най-много хора да се запишат за застъпници и наблюдатели на изборите, за да пазят свободата на вота