2 Февруари, 2026

Нова тапа в София - от днес започва ремонтът на булевард "Пенчо Славейков"

Нова тапа в София - от днес започва ремонтът на булевард "Пенчо Славейков"

От днес частично се затваря движението по столичния булевард "Пенчо Славейков". Причината - изграждането на подлез и входове към метростанцията на Медицинска академия. Ремонтите ще продължат до края на септември, съобщава Радио София.

Движението по  бул. "Пенчо Славейков" ще бъде стеснено. Затваря се изцяло участъкът при кръстовището с ул. "Георги Софийски", а за автомобилите, които се движат от бул. "Витоша" към Пирогов и обратно е осигурен обходен маршрут.

"Възползваме се от това, че заради метрото там се затваря, за да започнем и цялостна реконструкция на бул. "Пенчо Славейков" от "Прага" до бул. "Витоша", обясни кметът на столицата Йорданка Фандъкова.

До четвъртък ще бъде пуснато движението по разширения вече булевард "Тодор Каблешков", веднага след което работните дейности ще се преместят на бул. "Монтевидео".
Сподели:

Коментари (0)

АПИ: 290 снегопочистващи машини обработват  републиканските пътища

АПИ: 290 снегопочистващи машини обработват републиканските пътища

Работата продължава, като прогнозите на метеоролозите са за усилване на снеговалежа, съобщиха от Агенция

Чудо: Гласовете на приятели връщат към живот момче, прекарало 55 дни в кома

Чудо: Гласовете на приятели връщат към живот момче, прекарало 55 дни в кома

Автомобилен инцидент е причина 8-годишният Лю да изпадне в пълна кома, от която успява да излезе след като в продължение на дни майка му пуска посланията на неговите съученици

Десетки са жертвите на студа и леда, завладял САЩ

Десетки са жертвите на студа и леда, завладял САЩ

В Ню Йорк властите съобщиха, че 10 души са били открити починали заради студа. Три деца на 6, 8 и 9 години загинаха вчера, след като са се подхлъзнали на лед и са паднали в замръзнал водоем в Тексас. За нови смъртни случаи бе съобщено в над 10 щатa.