17 Май, 2026

"Нова телевизия" се готви да купи "Канал 3"

"Нова телевизия" се готви да купи "Канал 3"

Кирил Домусчиев

Амбициите на собственика на Нова ТВ са да придобие още четири радиа и музикални ТВ

Нова броудкастинг груп" иска да придобие телевизионния канал "Канал 3" и още четири радиа и музикална телевизия. Това става известно от съобщение на сайта на Комисията за защита на конкуренцията (КЗК), съобщава Дневник.

Заедно с телевизията, канала медийната компания, собственик на Нова ТВ, иска да придобие и радиата "Веселина", "Витоша", Magic FM, The Voice и музикалната телевизия The Voice TV. От телевизията засега няма официална информация.

"Нова телевизия" беше купена от Кирил Домусчиев, който има интереси във фармацевтичия и корабен бранш и е собственик на футболния клуб "Лудогорец" през февруари 2019 година.

Пред "Дневник" Ива Стоянова, която е управител на "Нова броудкастинг груп" заяви, че намерението на компанията е да разшири своето портфолио с музикален и новинарски канал, както и да навлезе на територията на радиата. "Все още няма сделка, чакаме одобрението на КЗК, документите са подадени вчера", заяви още Стоянова.

Преди да заема ръководната позиция в "Нова броудкастинг груп", Стоянова беше собственик (по документи), управител и програмен директор на "Канал 3".
Сподели:

Коментари (0)

Огнената Дара спечели Евровизия, Европа танцува "Bangaranga"!

Огнената Дара спечели Евровизия, Европа танцува "Bangaranga"!

Часове преди големия финал Дара получи и отличието за най-добро артистично изпълнение на "Евровизия"

България взе наградата за най-добро артистично изпълнение на „Евровизия“

България взе наградата за най-добро артистично изпълнение на „Евровизия“

Наградите „Марсел Безансон“, на името на създателя на конкурса „Евровизия“, отличават постиженията на участващите изпълнители и се връчват всяка година непосредствено преди големия финал

Джон Траволта беше изумен и поласкан, че му връчват „Златна палма“ за цялостно творчество в Кан

Джон Траволта беше изумен и поласкан, че му връчват „Златна палма“ за цялостно творчество в Кан

72-годишният актьор присъстваше на форума за премиерата на лентата Propeller One-Way Night Coach, първия филм, който той режисира, като едва сдържаше сълзите си