27 Юни, 2026

Коронавирусът покоси нова жертва у нас, двойно увеличение на смъртните случаи за ден

Коронавирусът покоси нова жертва у нас, двойно увеличение на смъртните случаи за ден

Двойно увеличение на смъртните случаи от COVID-19 в страната за ден. Това показват данните на Националния оперативен щаб. Четирима души загубиха битката с болестта вчера и така жертвите на коронавируса в България вече са седем, предаде bnt.bg.

73-годишна жена от Благоевград е последната починала. Тя е била с хронично белодробно заболяване и хипертония. Постъпила е за лечение в инфекциозното отделение на болницата в града заедно с дъщеря си. След влошаване двете са преместени в реанимация и интубирани. Към момента дъщерята е в тежко състояние, но без опасност за живота.

От щаба отчитат рекорден ръст на броя на заразените у нас. По последни данни те са 338.

Новите случаи в страната са 7. Ако тенденцията на увеличаване се запази, се запази, експертите ще предложат налагането на още по-строги мерки в страната.

Сред тях - вечерен час и тотална забрана за напускане на домовете.

Сподели:
Три антикомунистически организации  свикват протестно нощно бдение срещу закриването на Комисията по досиетата

Три антикомунистически организации  свикват протестно нощно бдение срещу закриването на Комисията по досиетата

Историческата памет не е въпрос единствено на миналото - тя е фактор за националната сигурност, казват организаторите на протеста

ЕС постави краен срок на България да се справи със свръхдефицита

ЕС постави краен срок на България да се справи със свръхдефицита

Европейските ни партньори държат да бъдат взети съответните мерки заедно с проектобюджета за 2027, който да бъде представен на Комисията и на евродепутатите

Четири от US военни самолети напуснаха летище "София"

Четири от US военни самолети напуснаха летище "София"

Румен Радев увери, че САЩ остават наш стратегически съюзник в сигурността, независимо кога ще бъдат изведени от страната техните самолети

Коментари (0)