23 Януари, 2026

Нови блокади и протести в няколко града в страната

Нови блокади и протести в няколко града в страната

В София, Варна, Перник, Хасково, Сливен, Стара Загора и Бургас са невралгичните точки на общественото недоволство

Нова вечер на протести. Недоволство има в няколко града в страната. Шествия и блокади бяха организирани тази вечер във Варна, Перник и София, предаде Нова ТВ.

На фона на това правителството излезе с екшън план за справяне със социалното напрежение - отказа се от тавана на  обезщетенията за близките на загинали при катастрофи и ще искат веригите да продават горивата с малка надценка.

А президентът Румен Радев отвори нов политически фронт, като спря с вето по-високите данъци на старите коли.

Във Варна недоволните затвориха централния бул. „Христо Ботев”, а след това тръгнаха към Общината и блокираха бул. „Мария Луиза”. Заканват се, че ще продължат с протестите, докато не бъдат изпълнени исканията им.

Протестиращи от Перник затвориха магистрала „Люлин” и в двете посоки. Недоволните се събраха на паркинг пред една от веригите магазини в града и тръгнаха на протест. Други обаче тръгнаха пеша по черни пътища.

Полицията направи кордон, стигна се до напрежение и протестиращите изблъскаха органите на реда.

Задръстването по магистралата е голямо, голяма част от шофьорите са изнервени.

Протести има още  в Хасково, Сливен, Стара Загора и Бургас.

Пред общината в Бургас се събраха десетки, с искане за по-добър живот и оставка на правителството. Недоволните се организираха в социалните мрежи. Събирането им протича без напрежение.

В София пък продължава протестът на майките на деца с увреждания. Те се събраха за 23 пореден ден под прозорците на властта. Малко след 19:00 часа блокираха за кратко кръстовището на бул. „Мария Луиза” и „Тодор Александров”.

Към майките на деца с увреждания се присъединиха и други протестиращи срещу високите цени на горивата и срещу правителството.
Сподели:

Коментари (0)

ООН осъди малтретирането на мигранти и разкъсващите семейства практики в САЩ

ООН осъди малтретирането на мигранти и разкъсващите семейства практики в САЩ

Върховният комисар по правата на човека Фолкер Тюрк отправи призив към Съединените щати да гарантират, че миграционната им политика и практиките по прилагането ѝ зачитат човешкото достойнство и правото на справедлив процес

Проф.Рачев обещава изненади с времето в края на януари

Проф.Рачев обещава изненади с времето в края на януари

Ще има размръзване, защото ще става все по-топло и по-топло, разкри климатологът и посочи какви температури ни очакват

Екзотичният брадат лешояд получи шанс да се завърне у нас: Пуснаха първата птица

Екзотичният брадат лешояд получи шанс да се завърне у нас: Пуснаха първата птица

Фондът за дивата флора и фауна е въстановил загубите на много стопани от убити от хищници овце и други животни, за да не оставят отрови срещу вълци и подивели кучета, първите жертви на които са лешоядите