22 Юни, 2026

Русе определи нови цени за паркирането

Снимка: БГНЕС

Целта е да се насърчи използването на подземните съоръжения и да се облекчи натискът върху паркоместата в централните градски части

По време на днешното си заседание Общинският съвет в Русе прие актуализирани цени за ползване на зоните за платено паркиране и на подземните паркинги в града

Те са в сила от 1 февруари. Предложението е на кмета на града Пенчо Милков. Основните причини за промяната в тарифите са техническата адаптация на паркоматите към еврото, завишените оперативни разходи и инвестиции в инфраструктура на града.

При престой в подземните паркинги гражданите досега заплащаха по 2 лева на час или 1,02 евро. С решението на Общинския съвет цената се променя на 1 евро за час, а за денонощие - от 16 лева ще бъде 8 евро.

Целта е да се насърчи използването на подземните съоръжения и да се облекчи натискът върху паркоместата в централните градски части.

В зоните за платено паркиране досега шофьорите плащаха по 1,50 лева или 0,77 евро за час престой, а от 1 февруари т.г. цената ще бъде по 0,80 евро. 

Актуализацията отчита техническите възможности на паркоматите, които работят с максимум пет номинала, както и увеличените експлоатационни разходи през миналата година, които надхвърлят нивата от 2024 г. с над 15 процента. 

Сподели:
Български планинарски съюз: Трябва да има големи глоби за изоставящите кучетата си на Витоша

Български планинарски съюз: Трябва да има големи глоби за изоставящите кучетата си на Витоша

От Българския планинарски съюз поеха ангажимент да обобщят и придвижат до отговорните институции множеството сигнали за нападения от кучета в района на хижа "Острица" във Витоша

Министър Демерджиев затяга контрола -  постанови как да се харчат парите по фонд "Пътна безопасност"

Министър Демерджиев затяга контрола - постанови как да се харчат парите по фонд "Пътна безопасност"

Той препоръчва с тези средства да се финансират само мерки срещу катастрофите по пътищата

Нужна ли ни е агресивна Русия на българо-румънската граница - Радев да свали картите си...

Нужна ли ни е агресивна Русия на българо-румънската граница - Радев да свали картите си...

Каквото и да направи премиерът, част от избирателите му ще бъдат разочаровани. Затова е по-добре да прави това, което е морално и справедливо

Коментари (0)