6 Август, 2026

Иран и Израел не спират размяната на въздушни удари, Тръмп обмисля следващи ходове

Снимка: EPA/BGNES

Израел и Иран влязоха в най-тежкия конфликт, който някога са имали, и това породи опасения от евентуалното въвличане на световните сили, предаде Ройтерс

Иран и Израел тази нощ продължиха да си нанасят въздушни удари, докато американският президент Доналд Тръмп остави света в неведение по въпроса дали Съединените щати ще се включат в израелските атаки срещу ядрени обекти на Ислямската република

Израел и Иран влязоха в най-тежкия конфликт, който някога са имали, и това породи опасения от евентуалното въвличане на световните сили, предаде Ройтерс, цитирана от dnes.dir.bg.

Тръмп каза пред журналисти в Белия дом, че все още не е решил дали да подкрепи израелската въздушна кампания. "Мога да го направя, но мога и да не го направя. Имам предвид, че никой не знае какво ще направя", посочи американският лидер.

По-късно Тръмп съобщи, че ирански официални лица искат да дойдат във Вашингтон за среща. "Може да го направим", добави Тръмп, но подчерта, че "вече е малко късно" за такива разговори. Върховният лидер на Иран аятолах Али Хаменей отхвърли отправения от Тръмп по-рано призив Иран да се предаде.

Сподели:
Еврокомисарят по миграцията: ЕС не може да разчита на съседите си за граничен контрол

Еврокомисарят по миграцията: ЕС не може да разчита на съседите си за граничен контрол

Докато граничният контрол зависи от добронамереността на една-единствена съседна държава, ЕС остава уязвим

Италия разби мрежа за трафик на мигранти от Алжир през Сардиния и Франция

Италия разби мрежа за трафик на мигранти от Алжир през Сардиния и Франция

"В Алжир са били набирани мигрантите, там са се подготвяли и организирали пътуванията"

САЩ наложиха санкции на Куба: Засягат министъра на въоръжените сили и мрежа за военни доставки от Русия и Китай

САЩ наложиха санкции на Куба: Засягат министъра на въоръжените сили и мрежа за военни доставки от Русия и Китай

Според Вашингтон санкционираните държавни структури подпомагат Куба в доставките на оръжие от държави, които САЩ определят като свои противници

Коментари (0)