5 Декември, 2025

Новината за закриването на военната база в Александруполис се оказа фейк

Новината за закриването на военната база в Александруполис се оказа фейк

снимка: БГНЕС

Доналд Тръмп и неговият министър на отбраната Пийт Хегсет категорично обявиха, че "това не е истинска история, това не е истина" в отговор на журналистическо питане след срещата на Тръмп с Еманюел Макрон

Появилата се в някои гръцки медии информация, че САЩ се готвят да закрият военната си база в Александруполис се оказа невярна. Тя беше опровергана лично от американския президент Доналд Тръмп и неговият министър на отбраната Пийт Хегсет , пише „Катимерини“.

"Това не е истинска история. Не, не е истина“, заяви Тръмп.

Президентът на САЩ беше попитан за този конкретен въпрос от журналист по време на пресконференцията, която даде с френския президент Еманюел Макрон в Овалния кабинет.

Републиканецът изглежда не беше запознат с въпроса и се обърна първо към държавния секретар на САЩ Марко Рубио, а след това към министъра на отбраната на САЩ Пийт Хегсет.

Хегсет отговори, че историята не е вярна , което по-късно беше повторено и от президента./ БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

„Добри новини“: Ванс направи обещаващо изявление за края на войната в Украйна

„Добри новини“: Ванс направи обещаващо изявление за края на войната в Украйна

По думите му, Белият дом е бил наистина уверен, че това ще бъде „най-лесната война“, която ще трябва да бъде спряна

Бурята „Байрон“ блокира Атина — училища и детски градини затворени, улици са под вода

Бурята „Байрон“ блокира Атина — училища и детски градини затворени, улици са под вода

Жителите на Атика получиха съобщение през системата за спешни предупреждения „112“ снощи, с което бяха призовани да избягват ненужни пътувания, да бъдат внимателни в подземни пространства и да следват указанията на властите

Нова провокация: Засечени са дронове по време на полета на Зеленски към Ирландия

Нова провокация: Засечени са дронове по време на полета на Зеленски към Ирландия

Това е предизвикало сериозно безпокойство за сигурността на фона на опасения, че може да е опит за намеса във въздушния коридор, съобщи в. „Айриш Таймс“