Днес отбелязваме 147 години от Шипченската епопея. Епичните боеве се водят на най-високите точки на Шипченския проход – връх Свети Никола (днес връх Столетов), връх Шипка и Орлово гнездо от 21 до 23 август 1877 г. между войските на Сюлейман паша и руско-българския отряд на ген. Н. Г. Столетов.
147-ата годишнина от Шипченската епопея ще бъде отбелязана с участието на представителни военни подразделения. Заместник-министърът на отбраната Радостин Илиев ще участва в националното честване за отбелязване на 147-ата годишнина от Шипченската епопея. Тържественото събитие ще се проведе пред Паметника на Свободата на връх Шипка. В рамките на церемонията ще бъдат поднесени венци от името на министъра на отбраната Атанас Запрянов и началника на отбраната адмирал Емил Ефтимов. Почетният караул на паметника ще бъде от представително военно подразделение на 61-ва механизирана бригада – Карлово. Ще присъства и командирът на Сухопътните войски генерал-майор Деян Дешков.
Като част от календара на Националните чествания по случай 147 години от Шипченската епопея, на 23 и 24 август ще се състои показ на учебно оръжие, боеприпаси и демонстрация на умения под надслов: „Докоснете се до Българската армия“. Организатори са Военно окръжие – Габрово и Клуб „Приятели на Българската армия“ към Професионална техническа гимназия (ПТГ) „Д-р Никола Василиади“ – Габрово.
Събитията ще се проведат днес от 09.00 до 11.30 ч. на паркинга на подхода към Паметника на Свободата. Те включват практическо боравене с АК-47 (сглобяване и разглобяване, пълнене и изпразване на пълнител за АК-47) и демонстрация на умения по гражданска защита и строева подготовка от учениците от Клуб „Приятели на Българската армия“ към ПТГ „Д-р Никола Василиади“, преминали експериментално военно обучение.
Екип от Военно окръжие II степен – Габрово ще предоставя информация на кандидати за военна служба на специален информационен щанд. | БГНЕС
Фактор
147-ата годишнина от Шипченската епопея ще бъде отбелязана с участието на представителни военни подразделения. Заместник-министърът на отбраната Радостин Илиев ще участва в националното честване за отбелязване на 147-ата годишнина от Шипченската епопея. Тържественото събитие ще се проведе пред Паметника на Свободата на връх Шипка. В рамките на церемонията ще бъдат поднесени венци от името на министъра на отбраната Атанас Запрянов и началника на отбраната адмирал Емил Ефтимов. Почетният караул на паметника ще бъде от представително военно подразделение на 61-ва механизирана бригада – Карлово. Ще присъства и командирът на Сухопътните войски генерал-майор Деян Дешков.
Като част от календара на Националните чествания по случай 147 години от Шипченската епопея, на 23 и 24 август ще се състои показ на учебно оръжие, боеприпаси и демонстрация на умения под надслов: „Докоснете се до Българската армия“. Организатори са Военно окръжие – Габрово и Клуб „Приятели на Българската армия“ към Професионална техническа гимназия (ПТГ) „Д-р Никола Василиади“ – Габрово.
Събитията ще се проведат днес от 09.00 до 11.30 ч. на паркинга на подхода към Паметника на Свободата. Те включват практическо боравене с АК-47 (сглобяване и разглобяване, пълнене и изпразване на пълнител за АК-47) и демонстрация на умения по гражданска защита и строева подготовка от учениците от Клуб „Приятели на Българската армия“ към ПТГ „Д-р Никола Василиади“, преминали експериментално военно обучение.
Екип от Военно окръжие II степен – Габрово ще предоставя информация на кандидати за военна служба на специален информационен щанд. | БГНЕС
Още от България
Иво Христов шашна депутатите – праща родните учени обратно в Русия?
Вицепремиерът заговори отново да бъде възстановено членството на България в Обединения институт за ядрени изследвания, към който вече сме натрупали огромна сметка
Кирил Петков към Румен Радев: С лафове, хитри фрази и добър ПР не се управлява държава
Когато още не знаеш къде си: всякакви хитреци се опитват да се закачат на държавната хранилка, без дори да се усетиш, затова се вслушайте в критиките на Асен Василев...
Ивайло Мирчев: Това не е бюджет на реформите - или е сгрешен, или е злонамерен, но ще плащат всички
Дори когато фалира КТБ и трябваше да бъдат налети милиарди, дефицитът беше доста по-нисък от този на Гълъл Донев, изтъква в интервю за Дарик съпредседателят на "Да, България"